Zostań ze mną

Tom 1 cyklu Wild

Calla Fletcher nie miała nawet dwóch lat, kiedy matka wywiozła ją z Alaski , nie mogąc znieść takiego życia. Dwudziestosześcioletnia dziewczyna zna tylko życie w Toronto. Jednak kiedy dowiaduje się, że jej ojciec, który pozostał na Alasce umiera, za sprawą ojczyma zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas na długą podróż do miasteczka, w którym się urodziła. Calla stawia czoła dzikiej przyrodzie, dziwacznym porom naturalnego światła, wygórowanym cenom,… Podczas, gdy dziewczyna stara się przywyknąć do życia na Alasce, arogancki miejscowy pilot, który pomaga w prowadzeniu firmy czarterującej samoloty jej ojca, nie potrafi sobie wyobrazić życia w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. I z ogromną chęcią odstawi Callę do domu, przekonany, że nie poradzi sobie na odludzi. Ma ją za rozpieszczoną dziewczynę.

Jednak niebawem między dwojgiem zupełnie różnych ludzi, nieoczekiwanie rodzi się uczucie. Problem jednak polega na tym, że Calla nie zostanie na Alasce, a Jonah nigdy z niej nie wyjedzie.

Czy przystojny pilot i rozkapryszona dziewczyna z Toronto znajdą do siebie drogę? A może powtórzy się historia rodziców dziewczyny? Czy pomimo ostrzeżeń matki Calla zakocha się w „podniebnym kowboju”?

Calla dowiaduje się, że jej ojciec umiera od tajemniczej kobiety-Agnes. Przedstawia się jako przyjaciółka jej ojca, ale czy nie jest kimś więcej? Calla jest pełna podejrzeń. Nie wyzbywa się nich po przyjeździe na Alaskę, wciąż się zastanawia, kim jest owa kobieta dla jej ojca.

Minęło trochę czasu, od kiedy planowałam przeczytać tę książkę, jestem zadowolona, że wreszcie znalazłam chwilę czasu. Muszę przyznać, że ani trochę się nie zawiodłam pomimo moich dużych wymagań  w związku ze znajomością innych powieści autorki. Jestem zachwycona.

K.A.Tucker pisze prostym, łatwo i szybko czytającym się stylem pisania. Po prostu uwielbiam jej styl pisania. Może kiedyś uda mi się przeczytać wszystkie jej książki, ale na razie brakuje mi czasu na czytanie. Cieszę się każdą chwilą, którą mogę poświęcić na tę czynność. No dobra, ale odchodzę od tematu wracając do genialnej powieści należy ona gatunkowo do romansu.

Powieść porusza tematy, takie jak: miłość, przyjaźń czy przemijalność. Autorka pokazuje nam, że nic nie jest wieczne. Calla nie znała swojego ojca praktycznie wcale. Jednak kiedy dowiaduje się, że jest umierający postanawia to zmienić. Leci na Alaskę i chce spędzić z nim jak najwięcej czasu.  Jest to doskonały przykład tego, że nic nie jest wieczne. Każdemu z nas przyjdzie kiedyś umrzeć. Jednak ojciec dziewczyny ma szczęście, że może swoje ostatnie dni spędzić z córką, której nie widział dwadzieścia cztery lata.

Informacje dodatkowe o Zostań ze mną:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-02-20
Tytuł oryginału: Simple Wild
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Zostań ze mną

Kup książkę Zostań ze mną

- Oszukiwałaś.

- Wcale nie.

Tata patrzy na mnie znacząco.

- Nie można oszukiwać, jeśli się nie zna zasad.

Jedno małe kłamstwo
K.A. Tucker0
Okładka ksiązki - Jedno małe kłamstwo

Livie zawsze chciała być perfekcyjna. Ale dopiero błędy, które popełniła, pokazały jej kim naprawdę jest. Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z...

Chroń ją
K.A. Tucker0
Okładka ksiązki - Chroń ją

Dzięki matce, zasłużonej i wielokrotnie odznaczanej komendant policji, Noah Marshall wiedzie niczym niezmącone, wygodne życie. Wszystko zmienia się w chwili...