Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Dotknij i poczuj. Stworzenie

Caroline Jayne Church

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2011-09-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7516-378-0
Liczba stron: 12
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Dzieciństwo jest tym okresem w życiu człowieka, który charakteryzuje się otwartością, szczerością i zaufaniem, co łatwo można wykorzystać do ukształtowania właściwych postaw i zachowań. Ponieważ jednak umysł małego dziecka nie jest w stanie zrozumieć trudnych zasad chrześcijańskiego życia w sposób właściwy ludziom dorosłym, koniecznym jest dotarcie do nich poprzez przykłady nawiązujące do konkretnych sytuacji życiowych.

 

Książeczka „Stworzenie” jest jedną z czterech, jakie znalazły się w serii „Dotknij i poczuj”. Caroline Jayne Church w sposób jasny, prosty i przejrzysty sformułowała najważniejsze prawdy naszej wiary. Obok czternastu zaledwie zdań, wypełniających kolejne stronice, znalazły się ilustracje samej autorki. Wszystkie są różnobarwne, wykonane kolorami wyraźnymi i ostrymi, co sprawia, że natychmiast rzucają się w oczy. Rysunki są adekwatne do przekazywanych treści. Elementem upiększającym i zarazem pociągającym są wklejki i wypełnienia.

 

Nie dziwi więc fakt, że czytające lub słuchające dziecko zatrzyma swój wzrok na słońcu wykonanym z błyszczącego, złotego papieru. Paluszkiem pogłaszcze biały, mięciutki brzuszek łagodnej owieczki i brązowe, puszyste ucho groźnego lwa. Uśmiechnie się, patrząc na mieniące się kolorami tęczy subtelne skrzydełko delikatnego motyla oraz na brzuszek pływającej w głębinach oceanu smacznej ryby. Ucieszy je widok towarzyskiej papugi, której zakrzywiony, mocny dziób może wystraszyć niejednego. Wreszcie, patrząc na wyłaniającą się zza drzewa uśmiechniętą Ewę, dziecko winno zastanowić się nad zadaniami, jakie zostały przydzielone każdemu z nas. Ponieważ jednak samo nie jest w stanie dokonać takich przemyśleń, ogromną rolę do spełnienia mają tu rodzice i wychowawcy, którzy wraz z dzieckiem uczestniczą w odczytywanym właśnie „spektaklu” stworzenia.

 

Książeczka „Stworzenie” opublikowana nakładem wydawnictwa Święty Wojciech bez wątpienia trafi w gusta najmłodszych czytelników. Przybliżenie im prawdy o stworzeniu świata pomoże zrozumieć (oczywiście - w sposób właściwy dziecku), że wielka miłość Boga do człowieka przeznaczona jest dla każdego z nas. Z zaproponowanej pozycji z powodzeniem mogą skorzystać również rodzice oraz katecheci prowadzący dzieci przedszkolne. Przed nimi bowiem stoi odpowiedzialne zadanie właściwego ukształtowania dziecięcych serc i umysłów, a także uwrażliwienia ich na piękno otaczającego świata. To z kolei rozbudzi wdzięczność za dar stworzenia oraz utwierdzi w przekonaniu, że trwanie blisko Boga to najlepszy sposób na udane życie.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Dotknij i poczuj. Stworzenie Bogu się mówi - TAK
ks. Jan Twardowski
Okładka - Dotknij i poczuj. Stworzenie Ziemia utracona
Matteo Spicuglia
Okładka - Dotknij i poczuj. Stworzenie Frunze w meczecie
Cezary Kościelniak
Okładka - Dotknij i poczuj. Stworzenie Królowa Saby
Tosca Lee
Okładka - Dotknij i poczuj. Stworzenie Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów