Słodka rewolucja

🍩🍩Recenzja przedpremierowa🍩🍩

Premiera 27.07.2022 r.

„Słodka rewolucja” – Kinga Godurowska

Słodka historia o rewolucji w dwóch sercach i małej przytulnej kawiarence. Czasem największy wróg może stać się kimś więcej. Oczywiście jeśli sobie na to zasłuży. Poznajcie losy Nathana i Alice. Dwójki bohaterów, których różni prawie wszystko, ale serca mają ochotę na małą rewolucję.

Alice, młoda dziewczyna, która jest zapaloną cukierniczką. Spod jej dłoni wychodzą istne arcydzieła i na dodatek piekielnie smaczne. Jest uroczą, zadziorną i nieustępliwą dziewczyną. Ma wielkie serce i doszukuje się w każdym namiastki dobra. Daje miliony szans, a nawet wtedy kiedy ktoś ją zawiedzie. Miejscami można by było uznać, że jest bardzo naiwna, ale to tylko udowadnia jak bardzo jest dobra. Los jej nie oszczędzał. Część dzieciństwa była wspaniała a druga już trochę mniej. Kiedyś wyśmiewana, chowająca się, teraz stała się kobietą która nie boi się odgryźć. Czasem nadal jest niepewna, ale wystarczy odpowiednia osoba i wreszcie poczuje się piękna. Bo taka jest, zarówno na zewnątrz jak i w wewnątrz.

Nathan, to jest dopiero gagatek. Za młodu nie miał skrupułów i wyśmiewał Alice. W dorosłym życiu również nie ma dla niej litości. Dlatego wiele razy miałam ochotę ukręcił mu głowę za te krzywdzące słowa. Chciałam zetrzeć mu ten głupi uśmieszek. Nie byłam w stanie go polubić przez pierwsze ileś stron Ale potem powoli i powoli zaczął się zmieniać. Nadal miał w sobie dawnego siebie, ale pragnął zmian. Umiał zobaczyć swoje błędy i chciał je naprawić. A czaruś z niego naprawdę wybitny. Zwykłym uśmiechem umiał rozbroić kobietę. Swoimi słowami najpierw ranił a potem powodował, że Alice poczuła się naprawdę piękna i warta uwagi.

Relacja jaka ich łączy to nienawiść z lat szkolnych. On ją gnębi, a ona jest ofiarą. Tak było kiedyś. A teraz on nadal traktuje ją strasznie, a ona już nie jest ofiarą. Odpyskuje i jeszcze sama zaatakuje. Ich pyskówki są podobne do tych w podstawówce. Jednak nie są miłe, czasem są bardzo wredne, ale będą i takie zabawne. A w pewnym momencie coś się zmienia. Chemia między nimi mocno wzrasta. Niewidzialne fluidy zaczynają działaś. Pożądanie wisi w powietrzu. A serce wyrywa się do skoku na głęboką wodę. Czy skoczą razem, a może któreś z nich oszuka ?
Autorka stworzyła bardzo mądrą książkę o zabarwieniu dowcipu i pikanterii. Próbuje nam pokazać, że ktoś o większym rozmiarze wcale nie jest gorszy. Ma takie samo prawo do szacunku jak inni ludzi. Każdy człowiek ma do niego prawo. Nie ważne jakiej jest wiary, orientacji, wielkości czy wykształcenia. Wszyscy jesteśmy równi.
Pokazuje także, że każdy zasługuje na szansę, nawet taki ktoś przez którego cierpimy. Ale taka postawa wymaga wiele siły i odwagi a także przemyśleń. Wybaczanie nie jest łatwą cechą. Trzeba się jej nauczyć i zrozumieć pewne kwestie. Alice udało się to osiągnąć i nadal próbowała dawać mu szanse, pomimo, że wiele razy ją zawiódł.
Historia jest bardzo zabawna. Nie raz i nie dwa śmiałam się ze słów zarówno Alice jak i babci Nathana. Ta kobieta po prostu wymiatała. Swoim8i tekstami nie jedną osobę wbijała w fotel. Śmiałam się co nie miara.
Oprócz słodyczy będziecie mogli zobaczyć gorzką stronę życia. Wyśmiewanie, prześladowanie, bardzo smutne traktowanie. Ale potem nadejdzie czas na odrobinę słodyczy. Miłość która pojawiła się znikąd i nie chciała puścić. Ale żeby mogli być razem będą musieli przebyć nie zbyt łatwą drogę.
Autorka zatroszczyła się także o to, żeby było trochę pikantnie. Scen jest malutko ale wystarczą żeby rozpalić zmysły. Najważniejsze jest to, że słowami umieli wyrazić to co czują. Nie ważne czy to były negatywne czy pozytywne uczucia. Emocji także nie zabraknie. Złość przeradzała się w płacz, a czasem w śmiech. Wszystko nagromadzone jest tak, że czułam się wspaniale czytając tę książkę.
Książka jest krótka, co jest plusem bo czyta się błyskawicznie, ale z drugiej łaknęłam więcej akcji związanej z tą dwójką. Ci bohaterowie są naprawdę ciekawi. Z nimi nie da się nudzić. Pomimo, że zachowują się dziecinnie, to w pewnym momencie nagle dorastają.
Jeśli macie ochotę na słodko-gorzką historię w której rewolucja sprawia, że dwie dusze łączą się ze sobą w pikantny i pożądliwy sposób oraz dochodzi do próby naprawienia dawno zepsutych relacji to sięgnijcie po te pozycję. Sami przekonajcie się czy rewolucja ma słodki czy gorzki smak !!!

9/10 🔥

Informacje dodatkowe o Słodka rewolucja:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-07-27
Tytuł oryginału: Słodka rewolucja
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: glinka_54_czyta

Zobacz opinie o książce Słodka rewolucja

Kup książkę Słodka rewolucja

Słodka nienawiść
Kinga Godurowska0
Okładka ksiązki - Słodka nienawiść

Zabawny romans biurowy z ciałopozytywnym przesłaniem! Lana Wood jest przebojową i optymistycznie nastawioną do życia kelnerką, która określa się mianem...