(Nie)zdobyta Tom 1 i 2

🏔𝐑𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐩𝐫𝐞𝐦𝐢𝐞𝐫𝐨𝐰𝐚🏔

"– Jak to… idziemy? Niby dokąd?
– Na górę.
– Ale ja przecież nie mogę. Mam udar słoneczny.
– Boli cię głowa? – przerywa mi w połowie zdania.
– Nie.
– Masz nadal mdłości?
– No nie. Ale…
– Jakieś dreszcze?
Wrrr. Co za upierdliwiec!
– Paradujesz przede mną z gołą klatą. Każda kobieta miałaby dreszcze."

Lubicie niespodzianki? Ja uwielbiam, zwłaszcza te książkowe. A właśnie taką było nowe wydanie obu tomów "Niezdobytej"! Absolutnie się tego nie spodziewałam i (jak co chwilę) przeglądałam sobie pewną księgarnię , aż natknęłam się na tę cudowną zapowiedź. 🥰
Uwielbiam historię Julki i Jerka, więc od razu ją zamówiłam, a potem dostałam też egzemplarz recenzencki, więc i Wy na tym skorzystacie, w postaci wrześniowego rozdania. ❤️
Mam sentyment do tych książek, były one jednymi z pierwszych, jakich recenzje wrzuciłam na ten profil prawie 2 lata temu.🤯
Ale jednak, czytając ponownie "Niezdobytą", miałam wrażenie, że przeżywam wszystko od nowa. Wkręciłam się totalnie i chociaż bardzo dobrze pamiętałam tę opowieść, to wzbudziła we mnie takie same emocje, jak za pierwszym razem. 🥺

"Nadal uważam, że góry bywają śmiertelnie niebezpieczne, ale wiem również, że są szczere – nie kryją swojej prawdziwej natury, wiesz, czego możesz się po nich spodziewać, sam decydujesz o tym, czy chcesz z nimi obcować, czy chcesz ryzykować. Nie atakują cię nocą z karabinem w ręku – to człowiek atakuje je z czekanem w dłoni i rakami na stopach.
Nie zadają ci ciosów, nie strzelają do ciebie – to człowiek je dziurawi hakami, kaleczy i naznacza, jakby należały do niego."

Dla tych, co nie znają: jest to historia o dziennikarce, która musi napisać coś chwytliwego, więc stawia na artykuł (który kończy się książką) o alpiniście- nieustraszonym i bardzo chroniącym swoją prywatność Jeremim Jansonie.
Po kilku perypetiach dochodzą do zgody i ustalają, że Julia dotrze z JJ-em do bazy pod K2.
Wspólne przygotowania do tej wyprawy zbliżą ich do siebie i całkowicie zmienią ich nastawienie...
Czy jednak wystarczająco?

Oczywiście, autorka nie byłoby sobą, gdyby nie połączyła trudnych tematów i problemów zdrowotnych z humorem i spicy scenami, ale przecież za to ją kochamy, prawda? 😊

"Ha! Ja nie dojdę? Ja?
Patrz na mnie, niewierny Jansonie. Patrz, jak idę dziarskim krokiem, jak przemierzam bezkresne doliny, zbocza i pagórki. Patrz, jaki ze mnie sprawny łojant.
Patrz i szykuj się na niezapomniany seks.
Bez zobowiązań, rzecz jasna."

Julka i Jerko to świetna para(?🤭?), przekraczająca swoje granice, ścierająca się nawzajem, ale i bezgranicznie wspierająca.
Kocham ich całym sercem, tak samo, jak Marię i Jana (którzy również pod koniec się tu pojawią), ale chyba największe wrażenie zrobił na mnie research dotyczący alpinizmu, wspinaczek i całych tych okołogórskich tematów. Ba! Sama nabrałam ochoty na jakąś wyprawę, na pokonanie własnych słabości i stawienie czoła wszelkim wyzwaniom. Rzadko spotyka się taką motywację w romansach, prawda? 😉

Dla tych, którzy już ich znają, przysięgam, że reread Was nie zawiedzie, a nowe rozdziały będą cudownym zwieńczeniem tej historii. Ci jednak, którzy jeszcze nie spotkali się z Julką i Jerkiem, koniecznie to zmieńcie! Obiecuję, że warto. ❤️
Jeśli nie dla tej pięknej miłości, to dla humoru, którego tu nie zabraknie!
Bezzmiennie pod wrażeniem, 9/10!🥰
I przysięgam, że moja recenzja nie miała nic wspólnego z tym fragmentem książki:
"A niech tylko któryś z recenzentów napisze, że moja książka nie nadaje się nawet na papier toaletowy, bo brudzi gówno, to go znajdę i spalę."
Ani trochę! ❤️

Kup książkę (Nie)zdobyta Tom 1 i 2

Wysłannicy (tom 2). Guerra
Melissa Darwood0
Okładka ksiązki - Wysłannicy (tom 2). Guerra

Drugi tom serii Wysłannicy Zuza czuje się bardzo osamotniona od kiedy jej najlepsza przyjaciółka została Guardianką, a chłopak się od niej oddalił...

Pryncypium
Melissa Darwood 0
Okładka ksiązki - Pryncypium

Jak masz na imię? – słyszymy setki razy w życiu. Imię towarzyszy nam od narodzin aż po kres naszych dni. Czy jednak mamy świadomość, że imię może...