Recenzja książki: Hyperversum

Recenzuje: klara203

Cecilia Randall jest autorką bestsellerowych powieści dla młodzieży, która urodziła się w Modenie. Ukończyła studia na Wydziale Języków i Literatur Obcych oraz w zakresie Komunikacji i Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie w Bolonii. Potem zaczęła pracować jako graficzka, projektantka stron internetowych i ilustratorka. "Hyperversum" jest jej pierwszą książką, opublikowaną w 2006 roku. Powieść zdobyła nagrodę literacką Premio Letterario Nazionale Insula Romana, w kategorii prozy dla młodzieży. Randall pisze kolejne książki, my zaś się możemy cieszyć się jej debiutem, który właśnie wydano w Polsce.

"Hyperversum” może przestraszyć czytelników ze względu na dużą liczbę stron. Fabuła książki jest bardzo rozbudowana i ciekawa. Powieść zawiera w sobie wiele cennych informacji o przeszłości oraz opisuje styl życia w dawnych czasach. Dzięki bohaterom możemy poczuć się, jakbyśmy razem z nimi przenieśli się w czasy średniowiecza.

Wielu ludzi często poświęca swój czas na grę, która zaczyna ich uzależniać. Pragną znaleźć się choć przez chwilę w świecie znanym z rozgrywki, ale co powiedzą, gdy naprawdę w nim się znajda? To właśnie spotyka sześciu znajomych, którzy trafiają do XIII-wiecznej Francji. Po przeżyciu sztormu Daniel, Martin, Ian i Jodie są razem, ale nie mogą znaleźć dwojga pozostałych towarzyszy - Donny i Carla. W końcu postanawiają zacząć zupełnie nowe życie w świecie, w którym się znaleźli. Cóż, kiedy okazuje się to nie takie proste. Jak nasi bohaterowie odnajdą się w zupełnie obcej im rzeczywistości? Czy uda im się wrócić do współczesności? I czy będą tego naprawdę chcieli?

Uwielbiam książki historyczne, a ta z pewnością miłośnikom gatunku przypadnie do gustu. Choć wielu tu bohaterów zupełnie fikcyjnych, to ich losy wplecione zostały w autentyczne wydarzenia historyczne z wielką starannością. Randall ogromnie dba o wiarygodność powieści, subtelnie łączy historię swoich bohaterów z biografiami postaci historycznych. Z pewnością dla wielu czytelników lektura powieści stanie się dobrym pretekstem, by sięgnąć po opracowania dotyczące bitwy pod Bouvines. Być może będzie to dla nich początek większej przygody z książką historyczną?

"Hyperversum” polecam więc przede wszystkim miłośnikom historii czy maniakom komputerowym, którym powieść uświadomić może konsekwencje uzależnienia od ich ulubionej rozrywki. Ale książka Randall to także dobra propozycja dla młodzieży, a jej lektura stanowi świetną rozrywkę.

Kup książkę Hyperversum

Zobacz opinie o książce Hyperversum