Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Katolicyzm. Praktyczny przewodnik

Valentino Hribernig-Körber

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2011-09-05
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-318-6
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Katolicyzm jest zachodnią gałęzią chrześcijaństwa, odwołującą się do tradycji apostolskiej. Początkowo (przed rozłamami) określenie to stosowano do Kościoła rozumianego jako „całość”, „uniwersalność” i „powszechność”, natomiast obecnie w ujęciu religioznawczym mianem „katolicyzm” określa się liczne wspólnoty chrześcijańskie wyznające tę samą doktrynę. Do rąk czytelnika został oddany „Praktyczny przewodnik”, w którym Valentino Hribernig-Körber w jasny i wyczerpujący sposób objaśnia wszystko to, co składa się na katolicyzm.

 

Autorskie przemyślenia obejmują okres od początków istnienia Kościoła aż po czasy współczesne. W centrum uwagi znalazły się problemy dotyczące Pisma Świętego oraz ściśle z nim związanej Tradycji. Tak więc w dwudziestu jeden rozdziałach czytelnik odnajdzie szczegółowe informacje dotyczące modlitw, nabożeństw, sakramentów, dogmatów, urzędów i posług, a także struktury i zadań Kościoła; dowie się, jakie są symbole chrześcijańskie; doceni rolę Maryi i znaczenie Biblii w życiu chrześcijanina; pozna nie tylko święte kobiety i miejsca, ale również dokładny rozkład roku liturgicznego; przypomni sobie przykazania Boże i kościelne. Wiedza jego zostanie wzbogacona o informacje ściśle związane z historią Kościoła, zakonów i najważniejszymi soborami. Zrozumie także przyczyny konfliktów religijnych oraz stanowisko Kościoła katolickiego wobec wyznawców religii niechrześcijańskich. Wyjaśnienia autora pomogą czytelnikowi właściwie pojąć oraz ustosunkować się do trudnych i wymagających odpowiedzialności prawd naszej wiary.

 

Opublikowana nakładem wydawnictwa Święty Wojciech książka „Katolicyzm. Praktyczny przewodnik” zawiera obszerny słowniczek, mocno rozbudowane przypisy, sigla biblijne, a także ponad dwieście pięćdziesiąt barwnych fotografii. Wszystkie te elementy czynią lekturę wiarygodną i niezwykle interesującą.

 

Valentino Hribernig-Körber kieruje swoje rozważania zarówno do ludzi wierzących, jak i niewierzących. Każdy z adresatów z pewnością wybierze coś dla siebie. Ten, kto aktywnie uczestniczy w życiu Kościoła, utwierdzi się w trafności podjętych decyzji. Człowiek poszukujący będzie miał okazję spośród ogromu faktów i przemyśleń wybrać oraz opowiedzieć się za tym, do czego usilnie zmierza. Zawierając wiedzę specjalistyczną, „Praktyczny przewodnik” stanowi również pomoc dydaktyczną dla katechizujących - zwłaszcza młodzież. Katecheci odnajdą w nim mnóstwo wskazówek przydatnych w rozwiązywaniu trudnych i niezrozumiałych sytuacji. Pozostaje już tylko wszystkim życzyć owocnej lektury.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów