Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Kiedy nadciąga ciemność

Alexandra Ivy

Ocena ( 13 osób )
4.8
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-09-21
Kategoria: Romans
ISBN: 9788324137503
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Jak Feniks z popiołów


Odwieczna walka dobra ze złem, mroczne przeznaczenie, świat demonów i Książę oraz niezwykły Feniks w otoczeniu chochlików, piekielnych ogarów, zombie i wampirów oraz czarownic – tak wybuchowej mieszanki dawno nie było i aż strach pomyśleć, co może z tego wyniknąć.

Jeśli jednak niestraszne Ci są moce ciemności, to na własną odpowiedzialność możesz wkroczyć w świat wykreowany przez Alexandrę Ivy, gdzie rzeczywistość miesza się ze zjawiskami paranormalnymi, jawa ze snem, a wojna z miłością. „Kiedy nadciąga ciemność” rozpoczyna serię przykuwających uwagę romansów z zaświatów „Strażnicy wieczności”.

Opowieści o potężnych krwiopijcach stających w obronie śmiertelniczek jeszcze nie było, dodam więc tylko, że owe ziemianki nie są takie zwyczajne. Kryją w sobie potężnego Feniksa i stanowią Kielich wypełniony jego mocą. Dante, kilkusetletni wampir, chroni je przed niebezpieczeństwem pochodzącym prosto z piekielnych otchłani. Jest połączony z Kielichem klątwą – swoistą „przysięgą, ogniem, krwią, mrokiem śmierci, na wieczność i dalej”.

Tyle tylko, że Abby Barlow – dziewczyna po traumatycznych przeżyciach w dzieciństwie, nieufna i ostrożna osoba do towarzystwa niejakiej Seleny LaSalle, wcale nie chce być nosicielką światła. Przez przypadek znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie, dotykając poprzedniego Kielicha – Seleny – tuż przed jej śmiercią. Teraz ma na głowie moce ciemności i perwersyjną parę zombie oraz stado czarownic.

Świat demonów nazywa ciemność Księciem, ale nie jest to realna istota, tylko esencja mocy, duch podobny do Feniksa, którego demony przyzywają, chcąc wzmocnić mroczne siły. Obecność Feniksa wśród śmiertelników zmusiła Księcia do opuszczenia tego świata, bowiem są to przeciwieństwa, które nie mogą istnieć na tej samej płaszczyźnie. Selena była barierą trzymającą na dystans wszelkie złe moce, a teraz stała się nią Abby.

Jednak dziewczyna nie przejęła jeszcze w pełni mocy i nie ma pojęcia, jak panować nad siłą, którą dysponuje. To szansa dla Mrocznego Pana, który przy pomocy swoich wyznawców, Czarowników, pragnie powrotu i objęcia władzy. W walce z nim wiedźmy zamierzają posłużyć się Feniksem, bowiem uważają go za swoją własność i nie godzą się na utratę kontroli nad nim. Istnieje zaklęcie, które jest w stanie zniszczyć świat demonów na wieki, jednak w swojej misji wiedźmy mało obchodzi, co się stanie przy tym z Kielichem.

Abby musi wybrać, czy uwolnić się od Feniksa, narażając się na ryzyko, a Dantego na pewną śmierć, czy próbować nauczyć się żyć z mocą. Wybór będzie trudny, bowiem Abby i Dantego połączyła więź serc, ciał i… krwi. W przypływie uniesienia Dante ofiarował jej bowiem swą krew, dając moc. Odtąd Abby stała się jego częścią, odczuwa jego emocje i obecność, gdziekolwiek się znajdzie. Czy zamieni mężczyznę na wolność? O tym przekonacie się z książki „Kiedy nadciąga ciemność”, mrocznej niczym otchłań piekieł, a jednocześnie przesyconej erotyzmem i zmysłowością. Akcja tu toczy się wartko, cięte riposty wzbudzają zdumienie swą celnością, a atmosfera gęstnieje z każdą stronicą.

Choć w zalewie romansów paranormalnych trudno wyłowić coś wyróżniającego się, to jednak Alexandrze Ivy udało się zwrócić na siebie uwagę. „Kiedy nadciąga ciemność” to wstęp do mrocznej przyjemności, wystarczający, by rozbudzić pragnienie lektury spodziewanego wkrótce tomu „W objęciach ciemności”. A teraz wybaczcie, bo za oknami nadciąga zmrok …szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
aneta5janiec12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Przeczytałam,
Książka intrygująca, zawierająca wiele paranormalnych istot. Miłość między głównymi bohaterami jest magiczna :) Godna polecenia. Zawiera wątki erotyczne.
KittyAilla plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w ciągu roku,
Hmm, ogólnie uważam, że ten pomysł miał dużo większy potencjał niż autorka go wykorzystała. Styl sam w sobie nie był zły, na ogół książkę czytało się szybko i przyjemnie, nie polecam osobom nielubiącym wątków erotycznych, bo jest ich dość sporo.
esperanza plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,
Moja opinia dostępna na:
http://esperazna.blogspot.com/2014/07/tytu-kiedynadciaga-ciemnosc-autor.html
kinguszka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Uwielbiam ! :)
Sadu plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Trudne dzieciństwo a później ciężka praca, by jakoś się utrzymać. Szara codzienność bez żadnych perspektyw. Abby wydaje się, że tak właśnie będzie wyglądać jej życie. Pewnego tragicznego dnia okazuje się, że jej dotychczasowe problemy były błahostką. Teraz dopaść próbuje ją zgraja demonów a ona nie jest już tą samą osobą. Na szczęście ma u swojego boku odważnego, pewnego siebie, niezwykle niebezpiecznego i pociągającego wampira. Polecam niezwykle wciągającą pierwszą część serii Strażnicy Wieczności.
ffiona902 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka jest tak dobra, że przeczytałam ją w jeden krótki dzień. Zainspirowała mnie na tyle, że zaczęłam pisać własne opowiadanie w podobnym klimacie. I to dzięki tej książce jestem tutaj, bo czytając streszczenie natknęłam się na nazwę stronki. :)
olasob17 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Miejscami mi sie nudziła, ale ogólnie wypadła całkiem nie źle :)
Moira plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Zapowiada się ciekawie, z pewnością książka ta trafi do mej domowej biblioteczki:)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Simi_48 Linia koment
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Landrynka1987 Linia koment
Przeczytane:2015-07-20, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
magdalena130 Linia koment
Przeczytane:2015-08-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane,
rose1992 Linia koment
Przeczytane:2014-04-16, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
MoreThanBooks Linia koment
Przeczytane:2014-04-27, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
glaadys Linia koment
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
rama83 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Kiedy nadciąga ciemność Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Kiedy nadciąga ciemność Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Kiedy nadciąga ciemność Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Kiedy nadciąga ciemność Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Kiedy nadciąga ciemność Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów