Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Koci taksówkarz. Audiobook

Sari Peltoniemi

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2013-10-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7878-095-3
Czas trwania: 3 h 35 min.
Czyta: Joanna Pach - Żbikowska
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Edyta Staniec

Własny zwierzak. Odwieczne marzenie większości chyba dzieci. Mieć pieska, czy kotka to pragnienie, które pojawia się w głowie małego człowieka spragnionego, by obdarzyć miłością inne stworzenie. Najlepiej takie, w które można się wtulić.

Sari Peltoniemi, fińska pisarka książek dla dzieci, wiedząc doskonale co dzieciaki kochają najbardziej, napisała dla nich książkę Koci taksówkarz. To urocza historia o Juho - małym chłopcu, który pewnego dnia poznaje starszą panią i jej koty. W ten sposób rozpoczyna się wielka przygoda jego życia, dzięki której zyska przyjaciół, pewność siebie i nagrodę. Posłuchajcie z resztą sami audiobooka, by poznać opowieść o chłopcu, który otrzymał nietypowe zlecenie na wożenie kotów po mieście. Gdzie i po co? Oto jest pytanie…

Irma, Jorma, Różyczka, Louhi, Jupiter, Kauko, Domino. To kocie towarzystwo, które odmieni życie chłopca, z daleka obserwującego koty i ich panią. Gdy pewnego dnia Babcia Sirka, czyli właścicielka kotów, zaprosi chłopca do siebie, życie Juho zmieni się o 180 stopni. Stanie się kocim taksówkarzem, który za wykonanie zadania powierzonego mu przez babcię otrzymać ma tajemniczą nagrodę. Ale i koty przygotowały dla niego zupełnie niebanalną niespodziankę, nieznacznie inną niż ta, którą przewidziała starsza pani.

Wraz z Juho dzieciaki wkroczą w koci świat, w którym najważniejsze wartości, to dobro, miłość, przyjaźń i troska o innych. Usłyszą o tym, że nie ma nic cenniejszego niż przyjaźń, a rodzice to najwięksi przyjaciele każdego dziecka, ale ważni w życiu są i przyjaciele – rówieśnicy.

Historia małego Juho mówi o dziecięcym, niewinnym uczuciu, o przyjaźni ze zwierzętami, o dziecięcej wyobraźni, wzajemnym zaufaniu i o tym, jak ważne jest by zawsze ufać najbliższym.

Książka przynosi sporo informacji o kotach, kocim świecie i „około kocich” historii. Dzięki niej dzieciaki staną się bardziej empatyczne, i co równie ważne, przekonają się, że zwierzę to poza przyjemnością również obowiązek. I w żadnym wypadku nie jest to zabawka, a żywa istota posiadająca własne potrzeby.

            Jak na słuchowisko dla dzieci przystało, audiobook nie należy do długich. Trwa 3 i pół godziny, w trakcie których dzieciakom towarzyszy głos Joanny Pach-Żbikowskiej. Niestety, dla mnie irytujący, zwłaszcza w momentach kiedy lektorka naśladuje głosy kotów i babcię Sirkę. Jej głos powinien jednak przypaść do gustu młodym słuchaczom – łagodny, dziecięcy, spokojny z całą pewnością zostanie miło odebrany przez dzieciaki. I pewnie to, co dla mnie jest nie do zniesienia, dla najmłodszych słuchaczy będzie atutem.

A to przecież najważniejsze, by głos odpowiadał dzieciakom, bo to do nich jest skierowany „Koci taksówkarz”. Dlatego polecam i odsyłam do kociego świata. Warto.

 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
zuzankawes Linia koment
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 Książki - 2014 rok,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów