Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Kopciuszek. Czytaj i słuchaj

praca zbiorowa

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Ameet
Data wydania: 2012-11-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-253-1124-7
Czas trwania:
Czyta:
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Cinderella


Wyszorować wielki dywan, umyć wszystkie okna w domu, wyczyścić komin, wyszorować taras, umyć podłogi i schody, zrobić pranie, zacerować uszkodzone odzienie – wbrew pozorom nie jest to lista rzeczy do zrobienia przed świętami, tylko nieliczne z prac wykonywanych niemal codziennie przez Kopciuszka. Któż z nas nie pamięta rzewnej historii o jawnej niesprawiedliwości, która na szczęście zakończyła się happy endem? Choć na świecie powstały tysiące wersji tej baśni, to ta wywodząca się ze starożytności, a rozsławiona przez braci Grimm opowieść nie nudzi się nigdy i wciąż zachwyca kolejne pokolenia.


Kopciuszek, wydany w specjalnej edycji książek z serii Czytaj i słuchaj, to kolejny dowód na to, że dziewczynka, której los odmienia się za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i przystojnego księcia, wciąż pozostaje w naszych sercach i skrycie marzymy o takiej przemianie oraz o balu, na którym będziemy mogli zgubić swój pantofelek. Książka, pięknie wydana, w twardej oprawie i z cudownymi ilustracjami, jest ekscytującą przygodą z kolorem, która pobudza wyobraźnię.


Do książki dołączona jest płyta CD, zawierająca dialogi i efekty dźwiękowe oraz piosenki z filmu Disney`a, umożliwiająca zapoznanie się z treścią bajki nawet dzieciom, które nie opanowały jeszcze umiejętności samodzielnego czytania. Baśń jest również wspaniałą okazją do spędzenia kilku chwil ze swoim maluchem i przekazania mu swojej miłości do Kopciuszka.


Również ta wersja zachowuje zasadniczy trzon historii – poznajemy piękną i miłą dziewczynkę o imieniu Kopciuszek, która zmuszona jest do wykonywania wszystkich poleceń okropnej macochy i jej dwóch rozpieszczonych i niewdzięcznych córek: Anastazji oraz Dryzelli. Całe dnie, od świtu do nocy, wypełnia jej katorżnicza praca, zaś jedyną radością Kopciuszka, są chwile spędzone z przyjaciółmi-zwierzętami oraz śpiew. Nic więc dziwnego, że kiedy nasza bohaterka otrzymuje informację o balu na cześć Jego Wysokości Księcia, w którym mają uczestniczyć wszystkie niezamężne panny, jej serce napełnia się nadzieją.


Tyle tylko, że okropne i zazdrosne siostry nie dopuszczą, by Kopciuszek był dla nich konkurencją - szczególnie, że mali przyjaciele dziewczyny uszyli jej piękną suknię. Dokonując dzieła zniszczenia, Anastazja i Dryzella są przekonane, że przekreśliły szansę na bal dla kocmołucha. Czy jednak na pewno? Wszak jest jeszcze Dobra Wróżka, która przybywa wraz ze swoją magiczną różyczką i zaklęciem „Bibidi-bobidi-bu!”. I choć niespodzianki tu nie będzie, zaś baśń po raz kolejny zakończy się happy endem, to jej piękno oraz przekonanie, że marzenia się spełniają, pozostanie w naszych sercach na zawsze.


Nie trzeba nikogo przekonywać, że Kopciuszek to baśń wyjątkowa, podobnie jak wydanie w serii Czytaj i słuchaj, które otwiera drogę do jej poznania również młodszym dzieciom. I choć zdecydowanie wolę wersję braci Grimm, to również dałam się zauroczyć  przepięknym rysunkom, muzyce oraz twardej oprawie, która czyni z książki nie tylko znakomity prezent dla siebie, ale i dla bliskich.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów