Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Krab. Książeczka do kąpieli

Opracowanie Zbiorowe

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2007
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-11-10594-2
Liczba stron: 0
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: mrowka

Krab w maskotkowych obrazkowych książeczkach Bellony należy do ciekawych wyjątków. Przede wszystkim raczej się nie zepsuje, nie wydaje bowiem dźwięków przez elektroniczne piszczałki, za to dmucha na zaskoczone dziecko, kiedy jego (kraba, nie dziecka) tułów zostanie naciśnięty.

 

Krab będzie ulgą dla uszu rodziców, ale też będzie łatwiejszy w utrzymaniu – nie zabrudzi się tak łatwo, a jeśli się zabrudzi, szybciej się go wyczyści, bo wykonany został z ortalionu. Krab ma prosty kształt: do półkulistej postaci zostały doczepione wypchane szczypce i kilka par doszytych odnóży. Krab ma oczywiście uśmiechniętą minkę, budzi sympatię i wydaje się być dość zadowolony z życia. Krab, poza tym, że dmucha na nieostrożnego czytelnika, także kryje w sobie historyjkę. Tym razem bardzo bardzo krótką – i wydaje się, że na ortalionie położona została grubsza warstwa farby.

 

W krabie są jedynie dwie kartki, co daje w sumie sześć stron historii. Tu też, w odróżnieniu od bardziej typowych i stale obecnych w maskotkowych bajkach dla dzieci żyjątek, opowieść nie ma formy edukacyjnej ani głębszego przesłania – ot, zwyczajny krab prezentuje swój bajkowy dzień. Krab jest przeznaczony dla młodszych dzieci niż inne zabawki Bellony. Ma na to wpływ przede wszystkim odporność na zniszczenia, a także skrócona do minimum bajeczka.

 

To zabawka sympatyczna, kryje w sobie moc atrakcji – jedną jest powietrze, wydychane z pyszczka kraba, drugą bajka, jaką uzyskuje się dopiero po odczepieniu rzepa z brzuszka zabawki, trzecią wreszcie sam krab, pełniący znakomicie funkcję maskotki. Krab jest śliczny – nie przesłodzony, nie idealny. To sympatyczny bohater opowiastki, a i ładna zabawka. Dorosłym dostarcza wrażeń estetycznych, dzieciom przyniesie uśmiech. To miły sposób na przyzwyczajenie malutkich dzieci do opowieści pisanych, powolne oswajanie maluchów z literaturą, na razie w wymiarze mikro. Krab to książeczka wprawdzie bez dźwięku, ale też z rozmaitymi efektownymi dodatkami.

 

Izabela Mikrut

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów