Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci?

Elisabetta Costantino

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-10-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-437-4
Liczba stron: 32
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Jednym z zasadniczych czynników motywujących do podejmowania kontaktów interpersonalnych jest seksualność. Stanowiąc naturalną funkcję organizmu ludzkiego, ulega ona kształtowaniu przez doświadczenia życiowe. Ponieważ tematy związane z seksualnością należy traktować z największą powagą, nie można lekceważyć niczego, co wpływa na postrzeganie owej sfery życia. Sytuacja jest tym bardziej poważna, im bardziej dociekliwe pytania zadają najmłodsi. Z pomocą rodzicom dzieci w wieku 3-6 lat przychodzi Wydawnictwo Jedność, oddając do ich rąk książeczkę Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci? Warto zapoznać się z jej treścią, bowiem podane informacje w znacznym stopniu wspomogą rodzicielski przekaz.


W krótkiej publikacji (zaledwie trzydzieści dwie strony) Elisabetta Costantino zamieściła porady przeznaczone zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Wiele mówiący podtytuł O seksualności i uczuciach nie wstydzę się rozmawiać wskazuje na rysujące się możliwości oraz osiągnięte efekty przeprowadzonych rozmów. W kilku rozdziałach znalazły się wiadomości dotyczące tożsamości płci (Jestem chłopcem, Jestem dziewczynką), wyjaśniające skomplikowane zagadnienie rozwoju emocjonalnego (Uczę się poznawać i wyrażać swoje emocje), a także koncentrujące się wokół istotnych kwestii, jakimi są poczęcie, ciąża i poród. Ponieważ z dziećmi trzeba rozmawiać o seksualności na ich poziomie rozwoju, omówione w książeczce zagadnienia z pewnością spełnią oczekiwania czytelników.


Wśród wiadomości szczegółowych warto wspomnieć o różnicach w budowie ciała dziewczynki i chłopca, sposobach przeżywania oraz oznakach szczęścia i smutku, typach miłości, potrzebie intymności, etapach rozwoju prenatalnego (z dokładnością do miesięcy czy trymestrów ciąży) oraz długo oczekiwanym dniu przyjścia na świat noworodka. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono przydatne w codziennym życiu porady dla rodziców. Pomocą służy również część praktyczna (rysunki ośmiu twarzy wyrażających różne emocje), dzięki której korzystające z lektury dziecko będzie miało okazję utrwalenia przyjętych treści. Przekaz wspomaga mnóstwo zabawnych, sympatycznych i kolorowych ilustracji autorstwa Cristiny Raiconi, które przeplatając się z tekstem, sprawiają, że wiedza dziecka zostanie wzbogacona na długi czas.


Warto, by po doskonałą publikację Wydawnictwa Jedność sięgnęli zwłaszcza rodzice dzieci w wieku 3-6 lat. Pomoże im ona nie tylko uzupełnić wcześniej zdobytą wiedzę, ale przede wszystkim znaleźć satysfakcjonujące odpowiedzi na zadawane przez najmłodszych „kłopotliwe” pytania.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-09-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci? Równowaga kwasowo-zasadowa
Eva-Maria Kraske
Okładka - Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci? Bajki na cały rok
praca zbiorowa
Okładka - Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci? Kreatywne zabawy świąteczne. Szopka na Boże Narodzenie
Piotr Żak, Ola Makowska, Joanna Góźdź
Okładka - Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci? 365 stron życia 2017
Hubert Wołącewicz
Okładka - Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci? Naklejki Iskierki. Kotki
Dorota Skwark
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów