Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Mapy Myśli. Dowiedz się, jak zwiększyć efektywność pracy, i poznaj język swojego umysłu

Marcin Matuszewski, Radosław Lasko

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Sensus
Data wydania:
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-246-3323-4
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Create your mind


Mapy myśli to popularna w ostatnich latach technika, pozwalająca zwielokrotnić wydajność naszego mózgu. To innowacyjny sposób sporządzania notatek, znacznie zwiększający efektywność pracy i zapamiętywania, a także aktywowania intuicji. Dzięki mapie możliwe jest jednoczesne użycie prawej i lewej półkuli mózgu, co pozwala zapisać nasze myśli za pomocą obrazów lub charakteryzujących je słów kluczowych oraz powiązań pomiędzy tymi obrazami.

 

Nauka języków, przemówień, podręczników – to wszystko jest możliwe dzięki mapie myśli, a dodatkowo graficzna forma sprawia, że przyswojoną wiedzę użytkujemy bez trudu, wyrażając się płynnie i logicznie. Niezależnie od tego, czy mapy myśli mają pomóc nam w nauce ekonomii politycznej, czy też za ich pomocą chcemy zaplanować nadchodzące wakacje lub własny biznes, to warto poznać i przyswoić zasady ich tworzenia oraz przekonać się, że działają.

 

Jak zwiększyć efektywność pracy i poznać język swojego umysłu? Tego dowiemy się z książki Marcina Matuszewskiego i Radosława Lasko Mapy Myśli. Autorzy: twórca i właściciel Centrum Szkoleniowego Intelektualnie.pl oraz trener tegoż ośrodka stworzyli rewelacyjny poradnik dla wszystkich, którzy pragną szybciej i łatwiej zapamiętywać nowe informacje, zwiększyć swoją kreatywność, zacząć pracę nad nowym projektem, a nawet wpaść na pomysł, który przerodzi się w dochodowy interes. Książka jest podręcznym źródłem wiedzy, po które może sięgnąć zarówno student, który dotąd „zakuwał” do egzaminu nocami, menedżer zarządzający firmą, gospodyni domowa organizująca przyjęcie, jak i przepracowana kobieta interesu, planująca zasłużony urlop. Autorzy dokładnie wyjaśniają, czym są mapy myśli (według Tony`ego Buzana, ich twórcy, są one „fotografiami myśli”), a także, jak one działają. Przekonamy się też, że za ich pomocą możemy stworzyć własny, niepowtarzalny styl, mapy ułatwiają ponadto zapamiętywanie i rozwijają potencjał twórczy. Matuszewski i Lasko utwierdzą nas w przekonaniu, że słaba pamięć nie istnieje, jest tylko słaba umiejętność zapamiętywania. Pocieszające jest to, że tę umiejętność możemy rozwijać, łącząc nowe informacje z wiedzą już ugruntowaną w naszej sieci pamięci. Kiedy pracujemy z wyobraźnią – na przykład za pomocą map myśli – pobudzamy wszystkie zmysły, stymulujemy mózg do pracy oraz zaczynamy naturalnie i świadomie zapamiętywać.

 

Poradnik przeprowadzi nas przez proces stosowania map do sporządzania notatek czy notowania na bieżąco podczas wykładu, szkolenia, konferencji, czy też lekcji. Także ludzie aktywni zawodowo docenią to narzędzie w codziennej pracy, mapy pozwalają bowiem myśleć bardziej efektywnie, lepiej planować i szybciej rozwiązywać swoje problemy.

 

Zdobytą wiedzę będziemy mogli wykorzystać w praktyce dzięki temu, że autorzy krok po kroku pokażą zasady tworzenia map i podzielą się z nami obserwacjami, a my dostaniemy szansę rozpoczęcia pracy z mapami i zaplanujemy wymarzone wakacje. Dodatkowo pojawi się tez możliwość wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą mapę myśli.

 

Jeśli dzięki książce Mapy Myśli zaoszczędzimy czas i wpadniemy na rewelacyjny pomysł, czy też znajdziemy twórcze rozwiązanie nurtującej nas kwestii, to tym samym dołączymy do elitarnego klubu zwolenników życia z mapami myśli w zanadrzu. Pora zatem wyzwolić swoją kreatywność, powiedzieć: "Precz!" sklerozie, a zaoszczędzone na nauce godziny spożytkować na relaks!

 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów