Recenzja książki: Miejsca święte. 500 wędrówek po kulturach i religiach świata

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Wielość kultur i religii wskazuje na nigdy nie kończące się poszukiwania najwyższych wartości. Ponieważ wnętrze człowieka kryje w sobie nieustanne dążenie do piękna, otaczający świat ma dla każdego z nas zasadnicze znaczenie. Podziwiając widoczne dla oka wspaniałości, nie tylko dotykamy epok minionych, ale również zanurzamy się w głębokiej ciszy, największej tajemnicy i autentycznej świętości. Dzięki książce Miejsca święte. 500 wędrówek po kulturach i religiach świata, czytelnik ma okazję doświadczyć najgłębszych przeżyć. To, co ma bezpośredni wpływ na rzeczywistość, powoduje, że zwykła szara codzienność nabiera cech ponadczasowych, przenosząc umysł i serce człowieka w stronę Istoty Najwyższej.

Lektura została podzielona na dziesięć części. Od krajobrazów, poprzez ruiny, sanktuaria i miejsca wiecznej pamięci czytelnik z łatwością dotrze tam, gdzie będzie miał możliwość „zanurzyć się” w duchowej odnowie. Przestaną być dla niego tajemnicą sekrety przeszłości przodków. Pozna również najważniejsze obiekty sakralne i święte budowle. Idąc śladami pątników z całego świata, dotrze tam, gdzie bezbłędnie można wyczuć różnicę pomiędzy sacrum a profanum. Podziwiając natomiast niezwykły entuzjazm, wynikający z głębokiej wiary, zaobserwuje różnorodne sposoby wyrażania żarliwości religijnej.

Podróż po Miejscach świętych jest cudowną wędrówką przez wieki i kraje. Dostarczając wyjątkowych wrażeń estetycznych i duchowych, prowadzi do najbardziej unikatowych miejsc, położonych na wszystkich kontynentach. Skalne wieże Externsteine, urwiste wybrzeże Big Sur, gniewny wulkan Popocatepetl, szczyt Tai Shan, monolityczna skała Devils Tower, tajemnicza góra Uluru, kamienny krąg Kromlech Almendre, zbieg trzech rzek: Gangesu, Jamuny i mitycznej Saraswati, a także tryskające z potężnych wapiennych skał źródło Yazilikaya - to tylko niektóre z przepięknych propozycji. Zachwycając się tym, co jest godne podziwu, warto choć przez chwilę zastanowić się nad sensem i celem ludzkiego życia.

Książka Miejsca święte. 500 wędrówek po kulturach i religiach świata jest doskonałą propozycją dla wszystkich miłośników "National Geographic". Wzbogacona została o kolorowe fotografie (wraz z dokładnymi wyjaśnieniami, co każda z nich przedstawia), wykaz świętych miejsc według religii, indeks oraz słowniczek pojęć ułożonych alfabetycznie. Skierowana do ludzi wrażliwych, pozwoli im doświadczyć tego, co pozostawi niezatarte znamię. Lektura przynosi sukces, skupiając uwagę na tym, co – bardziej lub mniej uświadamiane – dla każdego z nas jest ważne.

Kup książkę Miejsca święte. 500 wędrówek po kulturach i religiach świata

Zobacz opinie o książce Miejsca święte. 500 wędrówek po kulturach i religiach świata
Nadchodzi Boże Narodzenie
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Nadchodzi Boże Narodzenie

Poradnik dla dzieci chcących we własnym zakresie przygotować wycinane z papieru ozdoby do powieszenia na oknie. Do książki dołączone zostały szablony takich...

Pakiet: Bob Budowniczy. Narzędzia Boba: Piła + klucz + zestaw samochodzików
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Pakiet: Bob Budowniczy. Narzędzia Boba: Piła + klucz + zestaw samochodzików

Dwie książki Boba Budowniczego z serii Narzędzia Boba: Piła oraz Klucz + w prezencie zestaw mini samochodzików. Wszystko w przepięknym kartonowym opakowaniu...