Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Modelowanie sylwetki metodą Delaviera

Delavier Frederick, Gundill Michael

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788320040791
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: miriamszel

Marzeniem każdego człowieka jest trwanie w całkowitym zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Ponieważ czasy współczesne charakteryzują się ogólnym pośpiechem i - często - lekceważeniem czynników najbardziej potrzebnych, człowiek zmuszony jest zadbać o realizację podjętych planów i zamierzeń we własnym zakresie. Na plan pierwszy wysuwa się troska o ciało.

 

Książka „Modelowanie sylwetki metodą Delaviera” jest kompetentnym przewodnikiem po świecie ćwiczeń siłowych. Ma na celu zachęcenie czytelnika do wkomponowania w swoje codzienne zajęcia treningu, możliwego do wykonania w warunkach domowych. Nie potrzeba do tego szczególnych sprzętów. Wystarczy krzesło, hantle, taśma elastyczna, a niejednokrotnie tylko opór własnego ciała.

 

Książka napisana jest w sposób spójny i logiczny. Na wstępie scharakteryzowano poszczególne przyrządy treningowe i poprzez ilustracje przedstawiono sposoby prawidłowego ich użytkowania. Szczegółowo opisano następujące po sobie fazy dobrego treningu (rozgrzewka, trening docelowy i tzw. cool down czyli wyciszenie). Część właściwa to rozdziały poświęcone każdej grupie mięśniowej, które zostały rozrysowane w sposób anatomiczny. Dzięki zdjęciom, rysunkom i szkicom ukazany jest krok po kroku właściwy sposób wykonywania ćwiczeń. Autorzy zwracają uwagę na najczęściej popełniane błędy oraz proponują warianty dla osób bardziej zaawansowanych.

 

W kolejnej części podano konkretne programy ćwiczeń siłowych. Nie dajmy się zwieść stereotypom, że trening siłowy jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Adresatami są również kobiety, dlatego i one znajdą w książce dział sobie poświęcony. Ciekawym dodatkiem są programy treningowe dla osób uprawiających poszczególne dziedziny sportu: począwszy od golfa, poprzez narciarstwo, sporty motorowe i jazdę konną, a na sztukach walki skończywszy.

 

Opublikowana nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL książka „Modelowanie sylwetki metodą Delaviera” z radością zostanie przyjęta przez sportowców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Napisana jest w sposób przystępny, językiem całkowicie zrozumiałym (trudne pojęcia zostały szczegółowo wyjaśnione). Znajdują się w niej odpowiedzi na pytania nurtujące nie tylko osoby rozpoczynające ćwiczenia fizyczne, ale również te, w życiu których sport zajmuje zasadnicze miejsce. Niezwykle ważne są wskazówki dotyczące prawidłowego oddychania podczas treningu, informacje wyjaśniające pracę mięśni oraz wiedza na temat nieuniknionych zakwasów i możliwych kontuzji. Nie traćmy więc czasu na wyszukiwanie porad na internetowych forach dyskusyjnych. Sięgnijmy po kompendium wiedzy przygotowane przez autorów.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów