Skin of the Sea. Sekret oceanu

„Palący, gorący strach wkradł się w każdy zakamarek mojej istoty. Nie potrafię określić, gdzie zaczyna się on, a kończę ja. Otwieram usta, żeby krzyczeć, wargi odsunięte, dłonie ściśnięte w pazury i…”

Simidele jest jedną z Mami Wata, syren, które zbierają dusze tych, którzy umarli na morzu i błogosławi ich w dalszej drodze. Przemierza wody oceanu wraz z towarzyszącymi jej rybami. Pewnego dnia sprzeciwia się swojej roli, ratuje człowieka i nie pozwala mu umrzeć. Teraz jej opiekunce i pozostałym Mami Wati grozi niebezpieczeństwo.

„-Simidele — mówi cicho, patrząc na mnie przez włosy. Jej welon błyszczy, sznury opalizujących pereł opadają na jej nos i policzki, łza spływa z oka. - To, co zrobiłaś, oznacza naszą śmierć”.

Wraz z ocalałym rozbitkiem wyrusza w niebezpieczną drogę, aby zdobyć pierścienie i błagać Najwyższego Stwórcę o łaskę.

Czy uda im się dotrzeć do celu? I spełnić powierzone im zadanie?

Jak tylko zobaczyłam zapowiedź historii, to wiedziałam, że muszę przeczytać tę pozycję. Mój książkowy nos mnie nie zawiódł, to była wspaniała i niepowtarzalna przygoda. Zaskakujące zwroty akcji potęgowały tylko ciekawość, co wydarzy się dalej.

Z początku nie mogłam przyzwyczaić się do tych wszystkich dziwnych imion. Z każdą kolejną stroną było już coraz lepiej, potrzebowałam czasu po prostu, aby oswoić się z dostarczonymi informacjami.

Świat wykreowany przez autorkę tworzył niesamowity czytelniczy klimat. Pojawia się tutaj dużo bóstw, opiekunów, magicznych, jak i krwiożerczych istot. Całość dopełnia się i przedstawia krainę, o której nie sposób zapomnieć. Wręcz przeciwnie chce się ją poznawać bez końca.

Podczas lektury tak się wczułam, że miałam wrażenie, iż jestem obok Koli i Simi. Z zapartym tchem śledziłam ich losy.

Zakończenia totalnie się nie spodziewałam. Potoczyło się inaczej, niż je sobie wyobraziłam, ale za to mamy zwiastun kolejnej części. Autorka dała nam bonus i uchyliła rąbka tajemnicy. Już nie mogę się doczekać kontynuacji.

Daj się porwać głębinom oceanu i odkryj wszystkie jego sekrety.

Informacje dodatkowe o Skin of the Sea. Sekret oceanu:

Wydawnictwo: Filia