Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Mowa gwiazd

Claudia Gray

Ocena ( 5 osób )
5.8
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-08-03
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324137275
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Witamy w Wiecznej Nocy

Ekskluzywna szkoła z internatem o oryginalnym programie i doświadczonej kadrze naukowej jest marzeniem niejednego rodzica. Akademia Wiecznej Nocy spełnia surowe kryteria placówki dydaktycznej - tyle tylko, że część jej wykładowców i uczniów jest trochę… inna. Edukacja w Akademii nie jest przygotowaniem do college`u ani rozrywką czy sposobem na zaspokojenie ambicji. Zadaniem szkoły jest przeprowadzenie uczniów przez niewyobrażalnie długie życie nieumartych. Wiekowi, potężni i nieumarli wychowankowie są równie doświadczeni i groźni, co nauczyciele, sama Akademia zaś dla każdego oznacza coś innego – jest miejscem nauki, tradycji, dla niektórych nawet - sanktuarium.

W tej oryginalnej placówce pobiera nauki Bianca, bohaterka niezwykle wciągającej i wybijającej się ponad podobnymi powieściami paranormalnymi książki „Mowa gwiazd” Claudii Gray. To już drugi tom bestsellerowej trylogii o zakazanym uczuciu równym sile niemalże tego, jakie połączyło kochanków z Werony.

Szesnastoletnia Bianca nie jest jeszcze wampirem, ale, zrodzona z dwójki nieumarłych, z dnia na dzień nabiera coraz większej ochoty na krew. Rok temu, po przybyciu do szkoły pełnej wampirów, zrozumiała, że życie nieumarłej to jej przyszłość i przeznaczenie. Jak więc może zakochać się w człowieku?

Lucas musiał pół roku wcześniej uciekać z Akademii, kiedy na światło dzienne wyszło, kim jest naprawdę – łowcą wampirów i wojownikiem Czarnego Krzyża. Jego matka wstąpiła do organizacji jeszcze, zanim przyszedł na świat i wychował się wśród jej członków. Wpojono mu, że wampiry są złe, a zabijanie ich jest jedyną słuszną rzeczą i jego misją.

Ani Lucas, ani Bianca nie byli świadomi swojej prawdziwej natury, kiedy się zakochiwali, ale co będzie teraz, kiedy już znają prawdę? Czy ukradkowe spotkania wystarczą, by ukoić ból serca tego współczesnego Romeo i nieumarłej Julii? Jaka czeka ich przyszłość, skoro on nie wyobraża sonie przemiany w wampira, a - co więcej – brzydzi się nawet samą myślą o tym?

Wszystkie kłopoty sercowe są jednak trywialne w porównaniu do strachu o życie Bianki, bowiem w murach Akademii jest ona nękana przez duchy i zjawy. Na jaw wychodzi długo skrywana przez rodziców dziewczyny tajemnica, a alternatywa, przed którą stoją, jest przerażająca o wiele bardziej niż zostanie wampirem.

Jak skończy się ta walka o serce i duszę Bianki? Tego dowiecie się z lektury „Mowy gwiazd” , która wyjątkowo sugestywnie kreśli problem trudnej, a nawet - niemożliwej miłości. Pełna mroku i niebezpieczeństw fabuła jest daleka od banału, skrzy się emocjami, a język i styl są wyjątkowo błyskotliwe. Tajemniczy bohaterowie z życiem pełnym sekretów, zazdrość, nienawiść i wielkie niespełnione uczucie – mamy dzięki Claudii Gray wszystko, co pozwala przeżywać wydarzenia wraz z bohaterami i nieomalże żyć ich życiem i problemami. Zatem zapraszam do Akademii Wiecznej Nocy - i to niekoniecznie na zajęcia dydaktyczne.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
natalia6202 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,

"Mowa Gwiazd" Claudia Gray, to druga część "Wiecznej Nocy".
Bianka w dalszym ciągu zmaga się ze swoją miłością. Zakochała się z wzajemnością w Lucasie, jednakże nie mogą być razem, ponieważ ona jest półwampirem, a on Łowcą Wampirów należącym do Czarnego Krzyża. Oboje nie mogą się pogodzić z brakiem kontaktu i zaczynają potajemnie się spotykać. Mimo ich miłości oboje mają świadomość, że Lucas nigdy nie będzie chciał zostać wampirem, a jej jest to przeznaczone.
Prócz rozłąki Bi...anka ma jeszcze wiele innych problemów. Podkochuje się w niej Balthazar, pokój dzieli z Raquel, co utrudnia jej picie krwi, a co najgrosze, zaczynają ją nawiedzać zjawy. Dziewczyna musi ciągle kłamać, jest już tym wyczerpana, jednakże Lucas podtrzymuje ją na duchu.
Bianka potrzebuje coraz więcej krwi, a za każdym razem, gdy się jej napije zaczynają pojawiać się Zjawy, które zagrażają jej życiu. W takich okolicznościach na jaw wychodzi długo skrywana tajemnica, która zmienia całe życie dziewczyny.
Czy Bianka i Lucas będą razem? Może wybierze ona Balthazara? Czy Zjawy zrobią krzywdę Biance? A może to Czarny Krzyż jej zagraża? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w książce.Książka pokazuje trudną miłość. Jej fabuła jest pełna mroku, niebezpieczeństw, tajemnic, a co najważniejsze pochłania czytelnika. Bohaterowie wzajemnie się nienawidzą, kochają i zazdroszczą sobie. Styl i język są proste oraz współczesne, a błyskotliwych tekstów jest co nie miara. Zapraszam was do Akademii Wiecznej Nocy, gdzie poznacie najskrytsze marzenia i uczucia, a fabuła was pochłonie.
 

darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Druga część równie dobra jak pierwsza. Młodzi zakochani i zdecydowani, musi im się udać :)
Madlene plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Podobała mi się ;)
angela1914 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Polecam fanom fantastyki.
Powtarza się tu temat "wampir + człowiek = miłość", ale jest to bardzo emocjonująca książka. Z zapartym tchem przeżywałam wszystko wraz z Bianką... koniecznie muszę przeczytać następną część :)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2012-10-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
break
Okładka - Mowa gwiazd Mój obrońca
Jodi Ellen Malpas
Okładka - Mowa gwiazd Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Mowa gwiazd Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Mowa gwiazd Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Mowa gwiazd Sacrifice
Sharon Bolton
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów