Recenzja książki: Muminki i urodzinowy guzik

Recenzuje: Justyna Gul

Muminki i urodzinki

Urodziny to najcudowniejszy dzień w roku, w którym nie tylko przekraczamy barierę wieku, ale też, dzięki zdmuchnięciu świeczek z tortu i pomyślenia o życzeniu, mamy szansę, by spełnić swoje najskrytsze marzenia. Nic dziwnego, że urodzinki uwielbiają także białe trolle zwane Muminkami.

„Muminki i urodzinowy guzik” na podstawie opowiadań Tove Jansson to zaproszenie na prawdziwe przyjęcie urodzinowe Muminka. Już od rana, kiedy to nad Dolinę Muminków zawitało słoneczko, słychać było serdeczne „Wszystkiego najlepszego, Muminku!”.

Tatuś Muminka nawet sam napisał urodzinowy poemat, zaś Mama Muminka zaskoczyła syna pięknym złotym guzikiem do jego kolekcji. Zachwycony Muminek, nie czekając ani chwili, popędził, by pokazać ten wspaniały prezent gromadzie przyjaciół. Niestety, ani Włóczykij, ani Ryjek, ani Panna Migotka, a nawet Mała Mi nie chcieli zobaczyć błyszczącego skarbu. Co więcej, nikt oprócz rodziców nie złożył mu życzeń, a wszyscy zachowywali się tak, jakby zupełnie zapomnieli o jego urodzinach.

Czy jednak prawdziwi przyjaciele mogą zapomnieć o takim święcie? Tego dowiecie się z lektury wspaniałej książeczki „Muminki i urodzinowy guzik”, która z łatwością przeniesie was do Doliny Muminków i zapozna z solenizantem.

To już kolejna opublikowana przez Wydawnictwo Wilga książka o sympatycznych, dwunożnych istotkach, które przeżywają liczne przygody i zmagają się z zagadkami. Tym razem opowiastka adresowana jest do starszych dzieci, które już umieją czytać, bądź tych, którym czytają rodzice. Ściskając w ręku złoty guzik, myśląc o Muminku i słuchając opowieści o mieszkańcach Doliny Muminków aż chce się... mieć urodziny. Jak na razie jednak możemy tylko wybrać się na przyjęcie wraz z Muminkiem.

Kup książkę Muminki i urodzinowy guzik

Zobacz opinie o książce Muminki i urodzinowy guzik
Autor
Muminki. Wielka kolekcja
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Muminki. Wielka kolekcja

Wybierz się na Samotną Wyspę w poszukiwaniu skarbu i stań oko w oko z małym duchem. Wypowiedz życzenie, które spełni gwiazdka z nieba, świętuj wraz z...

Muminek i pierwszy śnieg
Tove Jansson0
Okładka ksiązki -  Muminek i pierwszy śnieg

- Nie chcę śniegu, jeśli śnieg oznacza, że nie będzie Włóczykija. Do Doliny Muminków przyszła ZIMA i przyjaciel Muminka musi wyruszyć na...