Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Muminki Mała księga Słowa

praca zbiorowa

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2010-09-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788325901479
Liczba stron: 14
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul
Muminkowe pierwsze słowa

Muminki, tak dobrze znane dzieciom z dobranocek, to dwunożne istoty zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii. Ich świat pełen jest fantastycznych stworzeń, takich jak Paszczaki czy Mimble, a wszyscy wspólnie przeżywają niesamowite przygody.

Tym razem w tę podróż do krainy Muminków nasi bohaterowie wciągają także ludzi, a „Muminki. Mała księga słowa” to znakomity sposób, aby Twoje dziecko poznało pierwsze słowa. Przepięknie wydana, kolorowa książeczka z praktycznymi, kartonowymi kartkami przyciąga swoją estetyką i fascynującą dla malucha zawartością.

Nadeszła pora zbiorów w sadach, zatem dzieci mają szansę nauczyć się słowa JABŁKO, a - widząc Muminka wspinającego się po ten słodki owoc - automatycznie skojarzą rysunek jabłka z jego nazwą. Wieczorem natomiast Muminki lubią odpoczywać przy kubku gorącej herbaty i to właśnie KUBEK jest kolejnym z nowych słów wzbogacających zasób leksykalny dziecka.

Panna Migotka, jako elegantka i romantyczka uwielbia tańczyć na łące pełnej kwiatów ucząc „pachnącego” określenia rośliny, a łagodny Muminek, entuzjastycznie podchodzący do wszystkiego, pozbiera wszystkie muszelki z plaży.

Raz na jakiś czas Muminki muszą także realizować się twórczo, malując swoją chatkę, a do tego niezbędna jest oczywiście FARBA. Po ciężkiej pracy przychodzi nareszcie czas na relaks przy lekturze, a KSIĄŻKA jest niewątpliwie najważniejszym nowym słowem.

Kiedy nadchodzi noc, a księżyc świeci wysoko na niebie, przychodzi czas na słodki, kolorowy sen. Mam nadzieję, że śnić się będzie piękna historia, utrwalająca w pamięci wszystkie nowe słowa, odkrywająca przed dzieckiem nowe możliwości. „Muminki. Mała księga. Słowa” to przepustka do przygody i nauki, dla rodziców zaś pewność, że ich pociechy rozwijają swój intelekt i ciekawość świata.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ewaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-06-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetna książka dla dzieci ...z muminkami każdy dzień jest ciekawszy i wesoły:)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów