Myszoodporna kuchnia

Głównymi bohaterami powieści jest małżeństwo Anna i Tobias. Ich życie jest zgrane, szczęśliwe i poukładane. Każde z nich ma plany na przyszłość, które chce zrealizować. Ich życie ulega zmianie od momentu wczesnego porodu. Na świat przychodzi ich córeczka Freja. Niestety lekarze nie mają dla nich dobrych wiadomości. Mała cierpi na drobnozakrętowość, co w przyszłości będzie objawiało się jej upośledzeniem umysłowym i fizycznym. Okazuje się, że dziecko może pokrzyżować ich plany, nie jest idealne i będzie wymagało od nich ciągłej opieki.

Anna i Tobias stanęli twarzą w twarz z trudną decyzją - czy wyrzec się swojego dziecka, a może poświęcić się mu całkowicie? Czy też spróbować żyć tak samo jak dotąd, jakby nic się nie stało? Mimo choroby dziecka Anna I Tobias decydują się na przeprowadzkę z deszczowej Anglii do Francji, do posiadłości Les Rajons. Nowy dom okazuje się kompletną porażką, wymaga całkowitego remontu. Mimo to małżeństwo nie podaje się i prowadzi niezłomną walkę o swoją przyszłość i przyszłość malutkiej Frei, o ich wspólny dom na ziemi. Głośno tego sobie nie mówią, ale cały czas mierzą się z rozczarowaniem, które ich doświadcza. Przeprowadzka okazała się dla nich sprawą nie do końca przemyślaną. Jakby tego było mało, ich dom zamieszkują gryzonie, które niszczą ich zapasy i sprzęt. Anna jest zapaloną kucharką i widok zapleśniałej kuchni przyprawia ją o dreszcze. Tobias z kolei jest kompozytorem muzyki do filmów i dla niego przeprowadzka stała się swojego rodzaju wygnaniem. Przez powieść Sairy Shah przewija się jeszcze mnóstwo postaci. W oczy rzuca się postać matki Anny, którą łączą z córką niełatwe relacje.

"Myszoodporna kuchnia" obok ksiązki Davida Sievekinga "Nie zapomnij mnie" także wydawnictwa Drzewo Babel jest książką wzruszającą, opowiadającą o życiu takim, jakie je dostajemy. Mogę powiedzieć, że są to książki niezapomniane, bo na pewno utkwią w pamięci czytelnika. Saira Shah ma córeczkę, która ma taką samą wadę rozwoju jak Freja. Jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju sytuacji w życiu Anny, Tobiasa i Frei, gdyż zakończenie nie wiele wyjaśnia. Jest to książka, którą polubią miłośnicy literatury współczesnej, także ci, którzy lubią czytać historie z życia wzięte. Książka Sairy Shah zasługuje na uwagę, polecenie i na specjalne miejsce na półce.

Informacje dodatkowe o Myszoodporna kuchnia:

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 2016-02-17
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Myszoodporna kuchnia

Kup książkę Myszoodporna kuchnia

Córka bajarza
Saira Shah0
Okładka ksiązki - Córka bajarza

Urodzona w Wielkiej Brytanii dziennikarka, córka afgańskiego pisarza Idriesa Szaha, potomka władców Paghmanu, opisuje powrót do krainy przodków. Jest to...