Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Nasz mały cud

Anselm Grün

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-03-04
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7660-511-1
Liczba stron: 48
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Ani matka, ani ojciec nie mają najmniejszych nawet wątpliwości, że dziecko jest ich największym skarbem. Konieczność zadbania o jego właściwy rozwój, troska o rysującą się w tle przyszłość oraz chęć roztoczenia wokół małej, ukochanej osoby utkanego z miłości ochronnego parawanu spotyka się z ich aprobatą i całkowitym zrozumieniem. Absolutna pewność słuszności podejmowanych z rozwagą rodzicielskich decyzji, sprawia, że matka i ojciec traktują swoje dziecko z delikatnością i czułością. Nasz mały cud to skierowana do nich propozycja wydawnictwa Jedność, która ma mnożyć ich radość, zmniejszać związane z wychowaniem troski oraz wspomagać w pokonywaniu przeszkód dnia codziennego.


Anselm Grün kieruje swoje słowa do rodziców, składając im najserdeczniejsze życzenia z okazji narodzin dziecka. Wyjaśnia, na czym polegają uporządkowane relacje dziecko-rodzice i rodzice-dziecko (obie strony mają być wzajemnie dla siebie błogosławieństwem), uświadamia dziecięcą wyjątkowość, a także opowiada o odnawiającej obietnicy. W jego przemyśleniach nie brakuje ukierunkowania na Boga, z którym związana jest konieczność ponownych narodzin każdego człowieka. Wyliczając zadania matki, ojca oraz obojga rodziców, autor kieruje ich uwagę na pierwotną ufność i konieczność uwolnienia samych siebie od wyobrażeń. Zauważa również, że narodzenie dziecka winno uświadomić rodzicom, że w każdym z nich obecne jest Boże dziecko, gwarantujące im wewnętrzne odnowienie. Przypomina o konieczności nieustannej modlitwy za swoje dzieci. Głębia rozważań Anselma Grüna sprawia, że nad ich treścią bezwzględnie należy się pochylić.


Swoje rozważania benedyktyński mnich oparł o słowo Boże, zaczerpnięte z tekstów Starego i Nowego Testamentu (wraz z siglami), przemyślenia psychologów oraz doznania mistyków. Nie brakuje także osobistych refleksji autora, z których przebija pewność, że wciąż wolno nam marzyć o spełnionym życiu.


Opublikowana przez wydawnictwo Jedność książeczka Nasz mały cud. Najserdeczniejsze życzenia z okazji narodzin dziecka warta jest tego, by poświęcić jej uwagę. Swoją prostotą, trafnymi spostrzeżeniami, przystępnym językiem przekazu oraz piękną szatą graficzną zaprasza do lektury. Przemyślenia szczególnie warte zapamiętania zaznaczono różnokolorowym drukiem. Barwne zdjęcia poprzez utrwalone na nich piękno wskazują na wielkość i moc Boga, którego odbicie łatwo można odnaleźć w człowieku. Warto podarować ową niewielką książeczkę tym, którzy z okazji narodzin dziecka przeżywają wielką radość. Warto cieszyć się razem z nimi.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2014-02-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-04-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Nasz mały cud Pieski. Naklejki Iskierki
Dorota Skwark
Okładka - Nasz mały cud Bóg, królewna i księżniczki
ks. Marek Dziewiecki
Okładka - Nasz mały cud Moja Biblia kropka do kropki. Boże Narodzenie
Christina Goodings
Okładka - Nasz mały cud Jezus nam się narodził
Sophie Piper, Anne Yvonne Gilbert
Okładka - Nasz mały cud Jezus malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu
Julia Stone, Dubravka Kolanovic
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów