Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Niedzielna służba Boża na lata A, B, C

Andreas Gottschalk

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-11-04
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7660-506-7
Liczba stron: 480
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Dla chrześcijanina niedziela jest dniem szczególnej bliskości Boga. Pogłębienie osobistej relacji z Tym, który oddał swe życie z miłości do każdego człowieka, dokonuje się podczas Mszy Świętej. By spotkanie z Chrystusem miłującym człowieka było pełne i autentyczne, z pomocą wszystkim uczestniczącym w Ofierze Eucharystycznej przychodzą duszpasterze. Właśnie do nich została skierowana publikacja Wydawnictwa Jedność, zawierająca materiały liturgiczne do wykorzystania podczas Mszy Świętej.


W książce Niedzielna służba Boża zastosowano oficjalny podział na lata A, B i C, w których z kolei wyszczególniono kolejno następujące po sobie niezmienne okresy: Adwent, Narodzenie Pańskie, Wielki Post, Triduum Paschalne i Wielkanoc oraz okres zwykły. Nie zapomniano również o uroczystościach i świętach. Rozważania dotyczące poszczególnych niedziel zostały zaopatrzone stosownym tytułem. Schemat każdej z nich jest jasny, prosty i przejrzysty: kilkuzdaniowe Wprowadzenie przeznaczone na początek Mszy Świętej łączy w sobie sprawowanie kultu względem Pana Boga z codziennym życiem chrześcijanina; rozbudowany Akt pokuty (określony łacińskim terminem KYRIE) przepełniony jest wiarą w Boże miłosierdzie oraz nadzieją na odpuszczenie ludzkich przewinień; natomiast w głośno i uroczyście wypowiadanej Modlitwie powszechnej zawarta została nie tylko odpowiedź na przyjęte z wiarą słowo Boże, ale również prośba w różnych intencjach (np. za Kościół, sprawujących urząd pasterski, zaangażowanych w głoszenie Dobrej Nowiny, młodzież i dzieci, wątpiących oraz poszukujących, chorych, zmarłych, uczestniczącą w Eucharystii wspólnotę wiernych). Wszystkie wyżej wymienione materiały liturgiczne opracowano w oparciu o konkretne czytania, przypadające na daną niedzielę, święto lub uroczystość, co pozwala na zaakcentowanie wynikającej z Ewangelii myśli przewodniej.


Książka Niedzielna służba Boża to lektura specjalistyczna. Skierowana została do kapłanów i przeznaczona do bezpośredniego wykorzystania podczas Mszy świętej. Nie posiada zbędnych zdobień, natomiast wstążeczka pełniąca rolę zakładki umożliwia szybkie odnalezienie tekstu, bez konieczności długotrwałego szukania. Zawarte w publikacji proste i zrozumiałe treści pozwalają nie tylko wzbogacić przeżywanie świątecznego dnia, ale również wskazują wszystkim chrześcijanom celowość oraz najgłębszy sens wyboru Boga, miłującego człowieka. Od nas samych zależy, czy podjęta decyzja zaowocuje wiecznym szczęściem, które jest nieprzemijające i niekończące się wraz z czasem.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Niedzielna służba Boża na lata A, B, C Pieski. Naklejki Iskierki
Dorota Skwark
Okładka - Niedzielna służba Boża na lata A, B, C Bóg, królewna i księżniczki
ks. Marek Dziewiecki
Okładka - Niedzielna służba Boża na lata A, B, C Moja Biblia kropka do kropki. Boże Narodzenie
Christina Goodings
Okładka - Niedzielna służba Boża na lata A, B, C Jezus nam się narodził
Sophie Piper, Anne Yvonne Gilbert
Okładka - Niedzielna służba Boża na lata A, B, C Jezus malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu
Julia Stone, Dubravka Kolanovic
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów