Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Nieświęta magia

Stacia Kane

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-06-13
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788324137091
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul
Arcranda belami dishager

Duchy, demony, zjawy i wszelkie inne nadprzyrodzone zjawiska tępimy – tak może brzmieć oferta Kościoła, który od lat trzyma pieczę nad rzeczywistością i tym, co wykracza poza nią. Do kontroli każdego aspektu życia społecznego zatrudnia rzeszę pracowników, miedzy innymi Demaskatorów.

Funkcję tę pełni również Cesaria Putnam, czyli Chess, bohaterka mrocznej książki „Nieświęta magia”. Autorka, Stacia Kane, przedstawiła nam już czarownicę na usługach Kościoła w pierwszej części serii, ale tym, którzy nie mieli jeszcze przyjemności poznać panny Putnam wyjaśniam, że to narkomanka obdarzona ponadprzeciętnym talentem śledczym.

Tym razem Demaskatorka musi zmierzyć się ze złośliwym duchem prześladującym rodzinę znanego aktora Rogera Pyle, ukrócić nielegalne seanse spirytystyczne organizowane przez madame Lupitę oraz – co najgroźniejsze - odnaleźć mordercę prostytutek.

Jak zwykle, Chess z ledwością funkcjonuje bez swoich ceptów, uniesień po dreamie czy musujących doznań po speedzie, co odbija się na jej pracy i kondycji fizycznej. Co prawda, spłaciła już ogromny dług wobec dealera narkotyków i mogłaby zacząć nowe życie, ale nie potrafi uwolnić się od rozkoszy nie-bycia. Prochy są oczywiście nielegalne (jak większość uciech i używek ziemskich), ale nie powstrzymuje to jej od brania, a jej dealerów – Bumpa i Lexa – przed sprzedażą.

Demaskatorka obrywa już przy pierwszej akcji, a zlecenie, za które ma dostać parę tysięcy premii, kończy się wpadką i koniecznością wezwania posiłków. Kościół nie toleruje nielegalnego wywoływania duchów, ani tej podobnej działalności. Dla tych jednak, których nie jest stać na kościelnego łącznika, by skontaktować się z duchami bliskich, czarny rynek otwiera swoje podwoje. Madame Lupita jest jednak bardziej przebiegła, niż Cess sądziła…

Tymczasem dziewczyna szybko musi zebrać siły i zmierzyć się z duchem nawiedzającym dom Rogera. Jego żona i córka są w niebezpieczeństwie, bowiem duchy są groźnymi tworami, a jeśli są prawdziwe, myślą tylko o jednym – żeby zabić. Tylko czy zjawa nękająca aktora naprawdę ma nadprzyrodzoną naturę? To zlecenie i cała rodzinka Pyle to tylko niepotrzebny kłopot w obliczu masakry, jaka ma miejsce w Dolnej Dzielnicy. Giną prostytutki, a na ich ciele wyryte są tajemnicze symbole. Owe hieroglify, trójkąty ze strzałkami i krzyżami odwróconymi do góry nogami, to sposób na zatrzymanie duszy w ciele. Tylko komu zależy na duchowej kontroli i dominacji? Co wspólnego z morderstwami ma znany producent filmowy Oliver Fletcher? I wreszcie – czy to możliwe, że sprawcą jest Płaczący Człowiek, czyli Charles Remington, który w początkach XIX w. zamordował dziesięć prostytutek?

Po książce „Nieświęta magia” można spodziewać się najbardziej zaskakujących rozwiązań, zatem nie zdradzę już żadnego sekretu. Stacia Kane tworzy specjalnie dla czytelnika mroczny świat wypełniony duchami, sowami, psychopompami i… seksem, a ten nie dość, że jest obecny w życiu Chess, to jeszcze dziewczyna smakuje ust zarówno Lex`a jak i Terrible`a. Robi się gorąco, zatem uciekam, stosując banalne zaklęcie – Arcranda belami dishager!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Nieświęta magia Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Nieświęta magia Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Nieświęta magia Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Nieświęta magia Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
Okładka - Nieświęta magia Bogowie Edenu
ANDREW COLLINS
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów