Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Nowe tajemnice Watykanu

Bernard Lecomte

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-01-24
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-2156-7
Liczba stron: 332
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: kjakksiazka

Ostanie kilka miesięcy było dla świata wielkim zaskoczeniem. Abdykacja papieża Benedykta XVI, konklawe oraz Habemus Papam. W dobie emocjonujących wydarzeń, nagłośniona została książka Bernarda Lecomte ‘Nowe Tajemnice Watykanu’. Autor słynie z tego, że jest jednym z najwybitniejszych znawców Watykanu. Dziennikarza określono jako twórcę prawdy.

 

‘Nowe Tajemnice Watykanu’ są skierowane przede wszystkim do czytelnika, który kocha fakty historyczne i potrafi zmierzyć się z słodko-gorzką rzeczywistością. Informacje przedstawione w książce ukazują sekrety papieskiego państwa.  Przede wszystkim możemy dowiedzieć się co skrywają podziemia Watykanu, jak działa papieski wywiad, kto jest najważniejszym pracownikiem Stolicy Apostolskiej i dlaczego papież jest nieomylny. Do samodzielnego przeanalizowania pozostaje nagłośniona medialnie kwestia pedofilii w kościele, która ukazała Watykan w gorszącym świetle. Czytelnik musi być gotowy na poznanie głęboko skrywanych prawd przez ważnych rangą duchownych, które są opisane w krytyczny i dosadny sposób.

 

Lektura jest naszpikowana informacjami, które nie jeden łowca sensacji mógłby wykorzystać i stworzyć bestseller nastających czasów. Wiele lat badań autora nad funkcjonowaniem Stolicy Piotrowej poskutkowało tym, że książka wywołuje skrajne emocje i powoduję pogłębianie ciekawości. Jestem zafascynowana tym, że mogłam uczestniczyć w chwili, kiedy mity stały się faktami.

 

Jeśli chodzi o kwestię wizualną książki- rewelacja, która bardzo kusi. Okładka jest wymowna i przyciągająca wzrok. Rozdziały są wykonane w wyjątkowo ozdobny sposób, który umila zagłębianie się w lekturę. Uważam, że warto mieć w swojej biblioteczce perełkę historyczno- religijną.

 

Apeluję do tego, żeby nie bać się tego typu dzieł. Pewnie nie jeden z nas kiedyś zastanawiał się, czy media potrafią dotrzeć do prawdy? Czy kiedykolwiek będziemy w stanie zagłębić się w temat, aby obalić pogłoski? Jeśli jesteś gotowy na to, by zmierzyć się z kontrowersją przedstawioną przez autora, jest to książka wprost czekająca na Ciebie. Nie zwlekaj, wiedza pozwala rozwijać umysł. Bądź twórcą własnej opinii, na temat, który nigdy nie przestanie wstrząsać ludzkością.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 26 książek 2013,Mam,
Każdy człowiek,każda rodzina,każdy kraj -ma swoje tajemnice.Ma je też Watykan,najmniejsze państwo pod względem powierzchni.Bernard Lecomte ,po sukcesie książki Tajemnice Watykanu-dostarcza nam nowych tajemnic,rodem jak z powieści kryminalnej.Tajemnice obejmujące wiele lat,kilka pontyfikatów,i różnych zmian zachodzących w Kościele.Interesujące wykopaliska prowadzone pod trudnym archeologicznie terenem,Bazyliki św Piotra,i w trudnych wojennych czasach.Tajemnicza śmierć komendanta Gwardii Szwajcarskiej-komu zależało na Jego śmierci?Niesprawiedliwe oskarżenia pod adresem Papieża Piusa XII-dlaczego po dzień dzisiejszy trwają spory dotyczące postawy Papieża w czasie Holocaustu?Papieżyca Pascalina-najbardziej interesujący rozdział,już z samego tytułu nawet.Skąd się wzięła Pascalina i jakie zamieszanie robiła w Watykanie.Jest także rozdział o o dogmacie Maryi Niepokalanie Poczętej i związanym z tym świętem-ileż sporów o to toczono!-trudno dziś uwierzyć.
Książka poruszająca trudne i kontrowersyjne nieraz tematy-Ratyzbońska gafa Benedykta XVI-ile niewinny z pozoru cytat narobił zamieszania,nie tylko w świecie islamu.Papież wobec pedofilii w Kościele ,także trudny temat.Polecam książkę każdemu kto chociaż trochę interesuje się Kościołem-co nie znaczy że Ktoś obojętny religijnie czy niewierzący-nie może się nią zainteresować.POLECAM KAŻDEMU bez względu na wyznawaną wiarę.
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Nowe tajemnice Watykanu Sztuka oddechu
Danny Penman
Okładka - Nowe tajemnice Watykanu Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt
Matin Durrani , Liz Kalaugher
Okładka - Nowe tajemnice Watykanu Czasem trupy zmartwychwstają
Dobromir Makowski
Okładka - Nowe tajemnice Watykanu Papież, który zapalił świat
Gian Franco Svidercoschi
Okładka - Nowe tajemnice Watykanu Niksy
Nathan Hill
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów