Recenzja książki: Odkryj swoje piękno

Recenzuje: miriamszel

W dzisiejszym świecie, pełnym zabiegania i braku czasu – my kobiety – zdajemy się zapominać o samych sobie. Stopniowo przestajemy dbać o siebie w tak dużym stopniu jak dawniej, mniej inwestujemy w swój wygląd. Wieczorami nie potrafimy się zrelaksować i jesteśmy ciągle podenerwowane. Poddając się natłokowi codziennych obowiązków coraz częściej zastanawiamy się, co jest powodem takiego stanu rzeczy. Może to czas – właśnie teraz – wziąć życie w swoje ręce i zacząć nim kierować. Nie pozwolić, by ktoś inny robił to za nas.

Autorka Ceril Campbell – stylistka gwiazd i konsultantka do spraw wizerunku – miała okazję spotkać wielu sławnych ludzi: aktorów i aktorki, sportowców oraz członków rodzin królewskich. Przekonuje, że nigdy nie jest za późno na zmiany. To, jak wyglądamy, ale także jak postrzegamy samych siebie i otaczający nas świat, w głównej mierze zależy od nas samych. W każdej chwili można zmienić to, co do zmiany się nadaje.

Książka „Odkryj swoje piękno. Zmień wygląd i życie” jest niezwykła, napisana w formie pytań, które – być może – niejednokrotnie zadajemy same sobie. Udzielone odpowiedzi są elastyczne, a forma ich przystępna. Cenne dla każdej z nas porady skupiają się na pracy nad kobiecym wnętrzem. Pozwalają rozpoznać kształt sylwetki, zalecają stosować odpowiednią dietę i ćwiczenia oraz ubiór adekwatny do okazji, dotyczą również pielęgnacji twarzy oraz makijażu przy użyciu poszczególnych akcesoriów (pędzle i minipędzelki, zalotki, pęsety, gąbki). Pomocnym stają się przykłady konkretnych kosmetyków i dodatków zaproponowane przez autorkę.

Elementem dodatkowym są podane w sposób humorystyczny wypowiedzi znanych i wysoko cenionych osobistości (żona prezydenta Kennedy’ego Jacqueline Lee Bouvier Kennedy Onassis, gwiazdy filmowe np.: Jennifer Aniston, Keira Knightley, projektanci mody np.: Coco Chanel, Yves Saint-Laurent oraz naukowcy np. Susan Greenfield). Wszyscy oni dzieląc się swoimi doświadczeniami pokazują, że również – tak jak my wszyscy – posiadają kompleksy, z którymi zmagają się w swoim codziennym życiu.

Praktyczne rady zawarte w poradniku dotyczą wizyty u fryzjera i kosmetyczki oraz odwiedzin w gabinecie stomatologicznym, przestrzegają przed popełnianiem gaf podczas zakupów, odnoszą się do wypełniania wolnego czasu przynoszącymi doskonałe efekty ćwiczeniami fizycznymi, a także proponują niechirurgiczne zabiegi kosmetyczne wygładzające zmarszczki, wypełniające bruzdy oraz naprężające skórę, dzięki czemu można je zaliczyć do zabiegów zapobiegających starzeniu.

Podsumowanie stanowią „Wskazówki do zapamiętania dla «nowej ciebie»”, bilansujące podane treści oraz prowadzące do wytyczonych celów. Wpleciona w całość szczypta psychologii sprawia, że poradnik „Odkryj swoje piękno. Zmień wygląd i życie” nabiera głębi i może stać się autentycznym impulsem do zmiany dotychczasowego życia.

Kup książkę Odkryj swoje piękno

Zobacz opinie o książce Odkryj swoje piękno
Odkryj swoje piękno
Campbell Ceril