Recenzja książki: Odkrywamy bezwzględny świat. Niszczące siły i śmiertelne zagrożenia

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Otaczający nas świat cieszy swoim urokiem i zadziwia. Nie pozwala przejść obojętnie obok fantastycznych cudów przyrody. Jednak prócz tego, co piękne, spotkać można również potężne siły, mające swoje źródło nie tylko w samej naturze, ale także w działaniach człowieka. Jedno jest pewne: potrzeba ogromnej odpowiedzialności, by uniknąć niebezpiecznego wpływu kolosalnych mocy. W czym one tkwią? Na czym polega ich śmiercionośne oddziaływanie? Jak się przed nimi ustrzec? Odpowiedzi na wszystkie pytania czytelnik znajdzie w książce Odkrywamy bezwzględny świat. Niszczące siły i śmiertelne zagrożenia, która została opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność, a patronatem objął ją edukacyjny kanał telewizyjny Discovery Channel.

Nową publikację Jedności przeznaczono dla dzieci starszych i młodzieży. Jest ona ciekawa oraz łatwa w odbiorze. Uczy, że siły, które z powodzeniem wykorzystujemy, mogą również szkodzić. Okraszające lekturę kolorowe ilustracje sprawiają, że staje się jeszcze bardziej przekonująca, poruszając tym samym wyobraźnię oraz zapadając w pamięć. Całość została podzielona na sześć zasadniczych części, z których każdą przyporządkowano poszczególnym zagadnieniom: potęga ziemi, zabójcza przyroda, niebezpieczna nauka, maszyny nie do zdarcia, groźne okolice oraz zaciekłe walki. W publikacji zastosowano metodę krótkich ale za to konkretnych objaśnień, a każde zagadnienie opatrzono odpowiednim tytułem. Ci, którzy po lekturę sięgną, nie będą zawiedzeni, poznają bowiem sposoby ochrony przed horrorem tajfunów, trzaskiem strzelającej krewetki czy chrząszczem bombardierem. Zrozumieją, na czym polega negatywne działanie połyskliwego jodu, zielonkawego chloru, mało stabilnego fluoru oraz przerywającego reakcję spalania bromu. Nauczą się wystrzegać szokującej mocy niewidzialnej dla oka energii elektrycznej. Poznają najbardziej samotne wyspy na świecie. Wreszcie dowiedzą się, jak odnieść sukces w niesprzyjających warunkach i zajrzą za kulisy legendarnych bitew. Odkrywamy bezwzględny świat. Niszczące siły i śmiertelne zagrożenia to więc lektura, po którą młody czytelnik sięgnie bardzo chętnie.

Zawarte w książce fascynujące informacje zostały przedstawione w sposób całkowicie przystępny. Treść wzbogacają kolorowe fotografie i rysunki, teksty w ozdobnych ramkach oraz różnorodnie ułożone elementy graficzne. Całość utrzymana jest w nieco mrocznej tonacji, co jest wskazane przy tego rodzaju lekturze (rysunek rozdrapujących pazurów na okładce wskazuje na rodzaj treści). Pomocą służą również Indeks oraz Źródła ilustracji. Nowa publikacja Jedności jest pozycją obowiązkową dla tych, którym zależy na poznaniu oraz uchronieniu się przed niszczącymi siłami i śmiertelnymi zagrożeniami. Młodzi odkrywcy nie zawiodą się, w swoich poszukiwaniach będą w pełni usatysfakcjonowani.

Kup książkę Odkrywamy bezwzględny świat. Niszczące siły i śmiertelne zagrożenia

Zobacz opinie o książce Odkrywamy bezwzględny świat. Niszczące siły i śmiertelne zagrożenia
Psi Patrol. Zagraj Ze Mną. Podwodny świat
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Psi Patrol. Zagraj Ze Mną. Podwodny świat

Zagraj ze mną to książka z kartami do gry. Bogato zilustrowane opowiadanie to świetny początek zabawy. Potem może być tylko ciekawiej - gdy dziecko zacznie...

Pierogi, kluski, knedle
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Pierogi, kluski, knedle

Tym razem proponujemy przepisy na kluski, pierogi, kopytka, knedle, łazanki. Dzięki takiej różnorodności, jaką mogą poszczycić się tytułowe potrawy, można...