Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Paddington i Spacerek literek

Michael Bond

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010-05-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-240-1337-1
Liczba stron: 32
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Magdalena Galiczek-Krempa

Oprócz tradycyjnej serii opowiadającej o przygodach misia Paddingtona, niejako równolegle do niej, nakładem wydawnictwa Znak ukazują się książeczki o perypetiach tegoż niedźwiadka, jednak dedykowane najmłodszym czytelnikom. „Paddington i spacerek literek” Michaela Bonda to publikacja wydana w dużym formacie, z bogactwem kolorowych ilustracji, okraszona niesłabnącym, jedynym w swoim rodzaju znakomitym dowcipem.

Główny bohater opowiadania Mikchaela Bonda, miś Paddington, wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem, panem Gruberem, wybierają się do jednej z dzielnic Londynu, zwanej Małą Wenecją. Jak niedźwiadek może się z czasem przekonać, wraz z nadejściem wiosny organizowany jest tam wspaniały, mieniący się wieloma barwami festyn. Przyjaciele postanawiają wziąć udział w jednym z proponowanych przez organizatorów festynu konkursów. Rywalizacja nowi nazwę „Spacerek literek” i polega na wymyśleniu jak największej liczby słów rozpoczynających się na literę „b”. Paddington z zapałem bierze się do pracy i notuje wszystkie słowa, jakie przychodzą mu do głowy oraz spełniają wymagania konkursu. Niedźwiadek nie wie jednak, że śledzi go chłopiec, który sprytnie odpisuje znalezione przez Paddingtona słowa.

„Paddington i Spacerek literek” to doskonała propozycja dla najmłodszych czytelników. Niedźwiadek, niczym ciekawe świata dziecko, spaceruje między straganami rozstawionymi na festynie i poszukuje słownych inspiracji. Poznaje nowych ludzi, próbuje rzeczy, które dotychczas były dla niego nieznane. Ma okazję karmić pływające w kanale kaczki oraz zarzucić wędkę i złowić… rower! Nie zabraknie oczywiście niedźwiadkowi podczas festynu czasu na jego ulubiony posiłek – kromkę chleba z marmoladą.

Zabawa, w której bierze udział Paddington, może stać się inspiracją do podobnego konkursu, urządzonego jednak w domu. Ta prosta gra z pewnością pobudzi dziecięcą wyobraźnię, a z pomocą dorosłych na pewno wzbogaci zasób słów małego dziecka. W książce Michaela Bonda nie brakuje także delikatnego echa dydaktyzmu. Autor uczy, że rywalizacja jest wtedy ciekawa, kiedy każdy uczestnik uczciwie bierze w niej udział. Michael Bond krytykuje postawę małego chłopca, który przy pomocy oszustwa chciał zgarnąć należącą się Paddingtonowi nagrodę.

„Paddington i Spacerek literek” to książka bardzo pięknie wydana. Publikacja charakteryzuje się twardą oprawą, kredowym papierem i dużym, napisanym czytelną czcionką tekstem oraz przepięknymi ilustracjami. Obecne w publikacji rysunki ilustrują opisywane przez autora wydarzenia, dodając książeczce uroku i sprawiając niemałą przyjemność zarówno małym, jak i nieco starszym czytelnikom. Książka Michaela Bonda „Paddington i spacerek literek” to znakomity sposób, by zachęcić małych czytelników do sięgania po ciekawe lektury lub do spędzania czasu na wspólnym wertowaniu książeczki.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów