"Pan raczy żartować, panie Feynman!" Przygody ciekawego człowieka

Stereotypowy wizerunek fizyka jako nudnego jajogłowego nieco podupadł, odkąd Einstein zaczął pokazywać język fotografom. Jak się okazuje nie był on jedynym fizykiem z poczuciem humoru. Richard Feynman opisuje w nieco anegdotyczny sposób co ciekawsze wydarzenia swego życia. A to jak włamywał się do sejfów z tajnymi dokumentami, by pokazać ułomność zabezpieczeń, a to jak z kolegami tancerki podrywał. Wspomnienia Feynmana czyta się lekko, mimo pobrzmiewającego tu i ówdzie tonu przechwałki. Wszak miał czym się pochwalić, a i uroczo-chuligańskie to właściwie w jego przypadku. Polecam.

Informacje dodatkowe o "Pan raczy żartować, panie Feynman!" Przygody ciekawego człowieka:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-24-00776-9
Dodał/a opinię: nunachopin

Zobacz opinie o książce "Pan raczy żartować, panie Feynman!" Przygody ciekawego człowieka

Kup książkę "Pan raczy żartować, panie Feynman!" Przygody ciekawego człowieka

Feynmana wykłady. Przetwarzanie informacji
RICHARD P. FEYNMAN0
Okładka ksiązki - Feynmana wykłady. Przetwarzanie informacji

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać kultowej serii podręczników, opracowanej na podstawie wykładów Feynmana z fizyki. Ale Richarda Feynmana - jako prawdziwego...

Richard P. Feynman0
Okładka ksiązki - Sześć łatwych kawałków. Podstawy fizyki wyjaśnione przez jej najbłyskotliwszego nauczyciela

Lektura obowiązkowa dla czytelników ,,Pan raczy żartować, panie Feynman!" Naucz się myśleć jak naukowiec od Richarda P. Feynmana - laureata Nagrody...