Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Pełnia księżyca

Rachel Hawthorne

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-06-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324136896
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul
Zmiennokształtni wracają

Wampiry, wilkołaki, duchy – opowieści o tych stworzeniach wzbudzają dreszczyk emocji podczas biwaków i siedzenia w kręgu ognia. Czy jednak są to tylko fikcyjne historie, mające przestraszyć niewinne panienki i dzieci? Co się dzieje, kiedy wejdziemy w mrok i leśną gęstwinę? Nie masz obawy, że czają się tam … wilkołaki?

Siedemnastoletnia Lindsey Lancaster jest właśnie postacią z sennych koszmarów ludzi – Zmiennokształtną. To przedstawicielka gatunku, który od tysięcy lat posiada umiejętność przemieniania się w zwierzę, w wilka. Czym ród Lindsey różni się od nas, czyli Statycznych, nie potrafiących zmieniać postaci? Tego dowiecie się od znawczyni tematu, Rachel Hawthorne. „Pełnia księżyca” to bowiem już druga po „Blasku księżyca” powieść z serii „Strażnicy Nocy”, odsłaniająca szczegóły z życia Zmiennokształtnych.

Tym razem to Linsdey oczekuje na metamorfozę, swoją pierwszą transformację w wilka. Będzie mogła wówczas zasilić szeregi Strażników Nocy, dotychczas bowiem była tylko przewodnikiem po parku narodowym, czuwającym nad bezpieczeństwem turystów.

Nadeszły jednak trudne czasy dla jej gatunku, a istnienie współbraci jest zagrożone. Na skutek zdrady jednego z nich, o istnieniu wilkołaków dowiedziała się korporacja Bio – Chrome, prowadząca badania nad genem „M” (jak metamorfoza). Z chęci zysku naukowcy tropią wilkołaki, pragnąc zbić fortunę na odkryciu sekretu przeistaczania się i samoleczenia. Linsdey przyjdzie zmierzyć się z prawdziwym niebezpieczeństwem, nie dość bowiem, że musi ratować przyjaciół z rąk wroga, to jeszcze czeka ją walka z samą sobą. Jej przeznaczeniem jest (według rodziców) połączenie się w parę z Connorem. Czy jednak dziewczyna nie ma prawa do własnego życia i dokonywania samodzielnych wyborów? Jej myśli krążą wokół Rafe`a Lowella, a i on uczynił ją panią swego serca, tatuując sobie – zgodnie ze zwyczajem – jej imię na łopatce.

Kto będzie towarzyszył Lindsey w przemianie – Connor czy Rafe? Czy Zmiennokształtni wyjdą cało z konfrontacji z przedstawicielami Bio – Chrome? Jakie jeszcze tajemnice kryją członkowie rodu mieszkający w Wilczym Szańcu? Tego wszystkiego dowiecie się podczas lektury „Pełni księżyca”.

Widać, że autorka coraz lepiej porusza się po wykreowanym świecie, bowiem ta historia jest dużo lepsza od pierwszej części serii. Akcja, jak zwykle, toczy się wartko, ale opowieść o Lindsey pozwala poczuć prawdziwe zagrożenie czekające w mroku lasu. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejny tom opowieści Hawthorne, dla bezpieczeństwa i pewności nie rozstając się z latarką.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
MoreThanBooks plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Wspaniała, fascynująca i wciągająca książka o prawdziwej miłości i trudnych wyborach. Pani Rachel prezentuje nam drugą część serii Strażnicy Nocy, która opowiada o zmiennokształtnych i namiętności.
Kiedy księżyc jest w pełni, spełni się twoje przeznaczenie...
Lindsey w dniu swoich siedemnastych urodzin stanie się Strażniczką, jedną z zmiennokształtnych. Stara tradycja nakazuje wybrać jej partnera, który pomoże jej przez to przejść. Lindsey zawsze była przekonana, że będzie to Connor. Najlepszy przyjaciel, który wytatuował sobie jej celtyckie imię na piersi, ku uciesze rodziców. Dziewczyna odkąd pamięta była z Connorem, ale wszystko się zmienia, gdy do domu wraca Rafie. Mroczny zmiennokształtny budzi w niej uczucia, jakich nigdy nie doświadczyła. Linds zauważa na jego piersi celtycki tatuaż. Kim jest jego wybranka? Kogo wybierze Lindsey - niebezpiecznego Rafiego, czy znajomego Connora? Tego dowiecie się, czytając książkę ,,Pełnia Nocy''.
Autorka stworzyła wspaniały świat. Stworzyła miejsce, które jest domem, a nie tylko Parkiem Narodowym. Cudowne opisy i ciekawa historia wciągają czytelnika od początku. Poznajemy naszych zmiennokształtnych i ich szalonych wrogów z Bio-Chrome. Mason i jego ekipa zrobią wszystko, by zdobyć ich sekrety. Na kolejnych stronach widzimy walki i zło, które gości w człowieku. Poza tym mamy jeszcze odważną Brittany, która chce jako pierwsza w historii przejść przemianę sama. Dlaczego? Dziewczyna pragnie tylko jednego mężczyzny, ale wie, że należy on do jej przyjaciółki. Pragnie miłości i namiętności, ale wie, że nie ma żadnych szans. Autorka stworzyła bohaterów, których można pokochać, jaki i znienawidzić. Polecam!
dunia20002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-19, Na półkach: Przeczytałem,
Nic dodać nic ująć :)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
HouseOfBooks Linia koment
Przeczytane:2016-08-12, Na półkach: Przeczytałem,
madi Linia koment
Przeczytane:2016-04-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dunia20002 Linia koment
Przeczytane:2015-08-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Pełnia księżyca Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Pełnia księżyca Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Pełnia księżyca Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Pełnia księżyca Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Pełnia księżyca Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów