Recenzja książki: Pokochaj swoje życie. Nauka skutecznych afirmacji z Louise Hay

Recenzuje: Justyna Gul

Jak być szczęśliwym?

Boję się starości. Gniew jest zły. Nigdy tego nie wybaczę. Nienawidzę swojej pracy. Pieniądze przeciekają mi przez palce. Ile razy dziennie wypowiadamy takie negatywne, odbierające nam energię i wyniszczające słowa? Za każdym razem tracimy coś pięknego, zatruwając się jadem, niepewnością i wątpliwościami, a w ten sposób pogarszając jakość swojego życia.

W każdej chwili jednak można podjąć próbę leczenia, o czym przekonuje nam Louise L. Hay w książce wydanej przez Studio Astropsychologii. Pokochaj swoje życie. Nauka skutecznych afirmacji z Louise Hay to sposób na nowe widzenie świata, przekwalifikowanie swoich sądów i wprowadzenie do codzienności nowych, pozytywnych wzorców.

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dostrzeganie negatywów w otaczającym nas świecie lub w nas samych nie oznacza, że to, co widzimy, jest prawdziwe. Czas zatem przyjrzeć się dokładnie wszystkim rzeczom, w które wierzymy i podjąć decyzję, czy wciąż chcemy w nie wierzyć, gdyż czynią nasze życie pięknym, czy raczej postanowimy je odrzucić, bo wyrządzają nam krzywdę. Proponowana przez Hay metoda nie wymaga wiele pracy, a korzystanie z afirmacji może stać się wspaniałym doświadczeniem i sposobem na pozbycie się ciężaru starych, negatywnych przekonań. Afirmacje są bowiem wszystkim tym, co mówimy lub co myślimy. Wiele z tego, niestety, jest negatywne i nie wywołuje pozytywnych doświadczeń. Afirmacje otwierają drzwi. To pierwszy krok na drodze do zmiany – pisze Hay, a praca z afirmacjami to nic innego, jak tylko właściwa rozmowa z sobą samym. Warto zatem zwracać uwagę na swoje myśli i zacząć eliminować te, które wywołują dyskomfort bądź niepożądane doświadczenia. Autorka podkreśla, że nieodpowiedni sposób myślenia nie czyni z nas złej osoby, a jedynie świadczy o tym, że nie zostaliśmy wcześniej poinstruowani, jak myśleć i rozmawiać.

Hay porusza w książce tematy obecne w naszym życiu każdego dnia, czyli zdrowie, strach, krytyczne myślenie, uzależnienie, przebaczenie, pracę, pieniądze i dobrobyt, przyjaciele, miłość i intymność oraz starzenie się, a także wskazuje ćwiczenia, które umożliwią wprowadzenie pozytywnych zmian w tych obszarach. Ważne jest to, że afirmacje są tylko częścią większego procesu, a sekret szybkiego ich wprowadzenia w życie oraz długotrwałego działania polega na przygotowaniu odpowiedniej atmosfery, w której będą mogły wzrastać i się rozwijać.

Tworząc afirmacje, konieczne jest ich powtarzanie w czasie teraźniejszym i nie wprowadzanie w nich ograniczeń (czyli zamiast: zamierzam… należy użyć zwrotu mam…, by nie zakotwiczyć swoich myśli w przyszłości). To metoda wypierająca z naszego życia narzekanie, uświadamiająca nam, że nie ma sensu spierać się ze swoimi niedoskonałościami czy konfliktami pomiędzy ludźmi. Nie ma sensu się winić za przeszłe działania, czy innych za to, co się stało, a zamiast żyć negatywnymi przekonaniami z przeszłości, warto zadbać o jakość naszej teraźniejszości i przyszłości.

Do książki została dołączona płyta, na której znajdują się najbardziej przydatne rady dotyczące afirmacji. Możemy je zastosować do poprawy dowolnego aspektu naszego życia, słuchając nagrania o każdej porze dnia i nocy, w domu, pracy czy w samochodzie. Louise L.Hay w książce Pokochaj swoje życie pokazuje, że systematyczna praca z afirmacjami może być wspaniałym doświadczeniem i znacząco odmienić nasze życie. Nie potrzeba do tego czarodziejskiej różdżki, wystarczą tylko właściwie zastosowane informacje.

Kup książkę Pokochaj swoje życie. Nauka skutecznych afirmacji z Louise Hay

Zobacz opinie o książce Pokochaj swoje życie. Nauka skutecznych afirmacji z Louise Hay
Poznaj moc, która jest w Tobie
Louise L. Hay 0
Okładka ksiązki - Poznaj moc, która jest w Tobie

Louise L. Hay, Poznaj moc, która jest w Tobie, 1994: Kontynuacja wcześniejszej książki tej autorki - "Możesz uzdrowić swoje życie". Rozwija...

Twoja wewnętrzna moc
Louise L. Hay0
Okładka ksiązki -  Twoja wewnętrzna moc

W swej kolejnej książce, ukazującej się na polskim rynku, Louise L. Hay zwraca się głównie do kobiet: żon, matek, kobiet samotnych, młodych i starszych...