Dom na Riwierze

Paryż 1939.
Eliane mieszka w Paryżu wraz z rodzicami, którzy prowadzą małą restaurację, starszym bratem i czterema młodszymi siostrami.
Eliane kocha sztukę, marzy by zostać artystką, a praca w Luwrze ma być tego początkiem.
Niestety nadchodzi wojna, a Paryż staje się łupem nazistów. Eliane zostaje zatrudniona przez Niemców jako pomoc w muzeum.
Razem z kustoszką podejmuje się ryzykownych działań. Obie sporządzają rejestr wykradzionych dzieł sztuki, szyfrują notatki i przekazują informacje ruchowi oporu.
Czas obecny.
Remy wyjeżdża do odziedziczonego w tajemniczy sposób, domu na Riwierze.
Tam trafia na katalog dzieł sztuki skradzionych podczas II wojny światowej oraz obraz, który wisiał w sypialni jej rodzinnego domu.
Co łączy Eliane i Remy?
Jaką tajemnicę skrywa przeszłość? Jaką rolę w życiu kobiet odgrywa dom na Riwierze?

Autorka napisała niebanalną, ciekawą, pełną emocji powieść.
Historie oparła na prawdziwych wydarzeniach i to jest ogromny jej plus.
Uwielbiam książki z historią w tle. Te chwile w których można znaleźć się w zupełnie innym miejscu i wraz z bohaterami zatopić się w tamtych miejscach, czasie, wydarzeniach i tym co przeżywają.
"Dom na Riwierze" to pięknie utkana podróż, która niesamowicie porusza nasze najczulsze miejsca. Autorka serwuje nam cały wachlarz emocjonalny, a bohaterki, które stworzyła są wyjątkowe... takie nasze.
Szczerze polecam

Informacje dodatkowe o Dom na Riwierze:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2022-07-13
Kategoria: Przygodowe
Tytuł oryginału: Riviera House
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Dom na Riwierze

Kup książkę Dom na Riwierze

Dziewczyna z Siódmej Alei
Natasha Lester0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Siódmej Alei

Jak wiele jest w stanie poświęcić młoda paryska krawcowa, by zaistnieć w zdominowanym przez mężczyzn świecie nowojorskiej mody lat 40. XX wieku? Rok...