Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. Zasoby naszej planety. Tom 1

Uwielbiamy, kiedy nasze kolekcje książek powiększają się w tak szybkim tempie, dzięki temu, co chwila możemy czytać o czymś nowym, jednocześnie znając już dany schemat korzystania z publikacji.
Nauka z komiksem to zbiór historii, które bawią, a jednocześnie uczą, co jest fantastyczne, ponieważ wtedy najłatwiej przyswajamy wiedzę. Zasoby naszej planety to pierwszy tytuł z serii "Miasta przyszłości", bohaterami są tutaj mieszkańcy Zwierzogrodu, a dokładnie akcja toczy się w uroczym Szarakówku. Niestety ktoś niszczy uprawy mieszkańców i do akcji wkracza funkcjonariuszka Judy Hops oraz jej partner Nick Bajer, którzy postanawiają przeprowadzić śledztwo.
Bardzo nam się podoba to, że powstała kolejna seria komiksów, ponieważ każda dotyczy innych postaci, tym razem mamy bohaterów bajki Zwierzogród, którą dobrze znamy. Oprócz bardzo ciekawej historii z również piękną grafiką, którą uwielbiam, ponieważ wygląda identycznie jak w bajce, mamy też wiele nauki. Uczymy się o zasobach naszej planety, początkach rolnictwa, zbieraniu odpadów i recyklingu, odzysku surowców oraz wielu innych tematach. Mamy tutaj wiele schematów, świetnie opisanych i bardzo czytelnych, co sprawia, że od razu wiemy, o co w nich chodzi i łatwiej to wszystko zapamiętujemy. Cały czas mamy ten sam układ, najpierw historia, a potem wyjaśnienie pojęć, które w niej wystąpiły, dzięki czemu każdy temat jest dość krótki i nie musimy się martwić, że dziecko straci zainteresowanie opowieścią, dzięki temu możemy też czytanie całego komiksu podzielić na etapy.
Mam nadzieję, że ta seria komiksów nigdy się nie skończy, ponieważ są one moimi ulubionymi i bardzo często po nie sięgam, żeby je czytać z dziećmi i przy okazji się uczyć.

Informacje dodatkowe o Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. Zasoby naszej planety. Tom 1:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-11-08
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Science in Comics - Cities of Tomorrow
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. Zasoby naszej planety. Tom 1

Kup książkę Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. Zasoby naszej planety. Tom 1

Yakari i obcy, tom 7
Okładka ksiązki - Yakari i obcy, tom 7

Siódmy album przygodowo-humorystycznych opowieści o małym Indianinie i jego zwierzęcych przyjaciołach. Przypadek sprawia, że Yakari spotyka stworzenie...

Transformers. Rescue Bots (#3). Atak Humungada t.3
Okładka ksiązki - Transformers. Rescue Bots (#3). Atak Humungada t.3

Kolorowe książeczki na podstawie animowanego serialu Transformers Rescue Bots. Każda z 4 książek to oddzielna przygoda drużyny bohaterskich robotów i...