Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Przyciągnij miłość

Agnieszka Przybysz

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: 2012-10-17
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7534-058-7
Liczba stron: 300
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Magdalena Galiczek-Krempa

Jeden z najlepiej sprzedających się poradników ostatnich lat, „Sekret” Rhondy Byrne, doczekał się polskiej interpretacji i kontynuacji. „Przyciągnij miłość” Agnieszki Przybysz to książka, która serwuje i tłumaczy czytelnikom działanie „prawa przyciągania”, a także przybliża znakomitą i przypieczętowaną licznymi sukcesami pracę autorki jako profesjonalnego coacha – eksperta w budowaniu relacji.

Z jednej strony życie w pośpiechu, pragnienie osiągnięcia sukcesu i wzbicia się na wyżyny kariery często skutkuje koniecznością rezygnacji z nawiązywania bliskich międzyludzkich relacji i miłości.  Z drugiej jednak strony opieka i poświęcenie się obowiązkom rodzinnym często sprawiają, że jedno z małżonków musi zaniechać budowania kariery zawodowej, skutkiem czego często czuje się w życiu niedowartościowane czy niespełnione. Agnieszka Przybysz, autorka książki „Przyciągnij miłość”, dowodzi, że w obu sferach życia – zarówno w zakresie kariery, jak i szczęśliwego związku – można osiągnąć spełnienie równocześnie i bez przesadnych wyrzeczeń. Złotym środkiem na osiągnięcie upragnionych celów jest prawo przyciągania – ustawiczne myślenie o wymarzonym partnerze czy nowej międzyludzkiej relacji w taki sposób, jakby zdarzenie to faktycznie miało już miejsce. Jak dowodzi Przybysz, prawo przyciągania to nie czcze przechwałki czy kolejne wydumane przez psychologów specjalistyczne pojęcie. Prawo przyciągania według autorki naprawdę działa – pozwala nie tylko przyciągnąć upragnionego partnera, ale partner taki posiada wszystkie zdefiniowane wcześniej cechy zarówno fizyczne – kolor włosów, oczu, wysportowana sylwetka – jak i odpowiednią osobowość – wrażliwość, opiekuńczość itd.

Bardzo ważnym aspektem poradnika jest wielokrotnie podkreślane przez Agnieszkę Przybysz zdanie, iż do osiągnięcia właściwych rezultatów podczas stosowania prawa przyciągania jest akceptacja siebie takim, jakim się jest. Ważne są miłość i szacunek do własnej osoby – jak bowiem można znaleźć odpowiedniego partnera i obdarzyć go szczerym uczuciem, nie umiejąc kochać siebie? Wiele technik, które opisuje autorka, pozwala czytelnikowi na wewnętrzne wyciszenie, zastanowienie się nad wymarzoną przyszłością i odcięcie się od często bardzo bolesnej przeszłości.

Agnieszka Przybysz niemal na każdej stronie swojego poradnika przytacza opinie i świadectwa wielu kobiet i mężczyzn, którzy z jej pomocą osiągnęli wewnętrzny spokój, a tym samym przyciągnęli właściwych partnerów, z którymi obecnie tworzą szczęśliwe związki i udane relacje. Tym, co znacznie uwiarygodnia poradnik, są osobiste wyznania autorki, która przez wiele lat tkwiła w nieudanym związku z mężczyzną, którego z całych sił wspierała, któremu pomogła zbudować wielomilionowe przedsiębiorstwo, a który tylko w niewielkim stopniu zdecydował się docenić starania Agnieszki Przybysz. Autorka na własnym przykładzie ukazuje trwający kilka lat proces od momentu zakończenia nieudanego związku, poprzez godzenie się z zastaną rzeczywistością, aż do momentu odcięcia się od przeszłości i budowania nowych relacji z mężczyznami.

Poradnik „Przyciągnij miłość” napisany jest stylem, który jednoznacznie motywuje czytelnika do podjęcia działania. Autorka nie waha się używać bezpośredniego języka, przejawiającego się chociażby w rozdziale „Uwierz w siebie, kobieto!”. Bowiem tylko działanie i praca nad sobą mogą przynieść wymarzone rezultaty, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
TANITA plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
KSIAZKA , POMAGA UWIERZYC W SIEBIE WSZYSTKO ZALEZY OD NAS , MILOSC , JEST W NAS
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów