Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Recepta na miłość

Barbara O'Neal

Ocena ( 5 osób )
5.4
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-02-21
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-08-05060-6
Liczba stron: 0
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: figlarna24
RECEPTA NA MIŁOŚĆ: Kilogram cierpliwości, duża łyżka poczucia humoru, serdeczność i otwartość - według uznania; dosłodzić do smaku.
 
ILOŚĆ PORCJI: Bez obaw, wystarczy dla wszystkich. 
 
W nowej powieści Barbary O'Neal na plan pierwszy wysuwa się historia czterdziestoletniej Ramony. Ramona Gallagher prowadzi piekarnię i jest znana z wyśmienitych wypieków. Nasza bohaterka wiele przeszła w życiu. Już jako piętnastolatka zaszła w ciążę i urodziła córkę - Sophie. Teraz nadszedł czas, gdy ta ma już własną rodzinę, ale to nie znaczy, że bohaterka wiedzie życie spokojne. Kłopoty nie omijają kobiety. Interes idzie nie najlepiej i Ramonie grozi bankructwo. Do tego zięć - mąż Sophie, który jako żołnierz przebywa na misji w Afganistanie, ulega poważnemu wypadkowi. Sophie udaje się do Niemiec, by wesprzeć męża i prosi matkę o sprawowanie opieki nad trzynastoletnią Katie - córką zięcia z poprzedniego małżeństwa... Jak dojrzała kobieta dogada się z nastolatką? Czy Ramona upora się z kłopotami finansowymi? A może znowu się zakocha?
 
Powieść napisana jest lekkim, barwnym i plastycznym językiem. Czas przy lekturze płynie niezwykle szybko. Jednocześnie książka Barbary O'Neal opowiada o sprawach ważnych w życiu każdej kobiety. To ciepła opowieść, opowiadająca - nieco wbrew tytułowi - nie o miłości kobiety i mężczyzny przede wszystkim, ale o miłości matczynej czy siostrzanej. 
 
Bohaterek nie da się nie lubić. To postaci nakreślone tak realistycznie, że można się z nimi łatwo identyfikować. Wielką zaletę powieści stanowi fakt, że nie jest to kolejny, typowy romans. Tu relacje damsko-męskie są zaledwie drobnym elementem całej historii. Akcja zmierza do celu niespiesznie. Kolejne wątki rozwijają się powoli, spokojnie zmierzając do celu.
 
Recepta na miłość to literatura kobieca, która potrafi wzruszyć, ale i rozbawić. To powieść pełna emocji. Świetna propozycja dla wszystkich, którzy tego właśnie poszukują w literaturze. 
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Baskag7 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Lekka, ciepła i przyjemna, wprawia w znakomity nastrój i dlatego bardzo szybko się ją czyta. Główna bohaterka znajduje się na rozdrożu. Piekarnia, którą prowadzi ma problemy finansowe. Nie dogaduję się z ojcem, matka suszy jej głowę o najróżniejsze rzeczy. Ciężarna córka wyjeżdża do Niemiec aby zaopiekować się mężem, który ucierpiał podczas wojny, a na jej głowie zostawia opiekę nad swoją zbuntowaną, nastoletnią pasierbicą. Ramona jest jednak kobietą, która nie poddaje się, walczy z przeciwnościami losu. Optymizm i wiara bohaterki, która po drodze odnajduję także miłość, uczy nas że przy mniejszej lub większej odrobinie wysiłku możemy spełnić swoje marzenia i być szczęśliwym.
wiola120892 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Książkę tę wypożyczyłam w bibliotece. Z okładki zapowiadała się na przyjemną, lekką lekturę idealną na coraz chłodniejsze dni. Zaskoczyła mnie jednak ta powieść. To nie banalna historyjka, a opowieść pisana z humorem, pasją i ogromem uczuć. Szczególnie spodobało mi się opisanie w niej ciężkiego stanu psychicznego ojca Katie po wypadku któremu uległ podczas pełnienia służby wojskowej. To opowieść dla osób w każdym wieku, gdyż bohaterowie to zarówno ludzie młodzi jak Katie, w średnim wieku jak Ramona, i starszym jak Lily. Wszyscy bohaterowie dążą do szczęścia i miłości. I całe szczęście, że znaleźli oni receptę na miłość :).
Betsy plusminus Linia koment
W dobie wielu lektur obyczajowych wydaje się, że żadna nowa powieść nie zdoła się niczym wyróżnić. Z tym stwierdzeniem można się zgodzić, jednak tylko po części, bowiem wiele z nich zawiera w sobie coś wartościowego. ,,Recepta na miłość" jest właśnie takim tytułem, który wykonaniem jak i pomysłem autorki zdoła przekonać do siebie wielu czytelników. Bez względu na to, czy jest nad wyraz zwyczajna. Czy też mocno przewidywalna. Powieść Barbary O'Neal to z pewnością lekka lektura, pełna uczuć i emocji, mająca w sobie to ,,coś". Historię stworzoną przez tą autorkę otacza aura ciepła i łagodności, co szczególnie jest ważne w książkach, przy których pragniemy się zrelaksować. W wypadku tej lektury możemy mówić również o atmosferze domowego ogniska, który napawa pozytywnymi wrażeniami. Oraz zapachem chleba, który emanuje z kart powieści...
Wyjątkowa lektura. Gorąco polecam!
yerba plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Czasami lubię sięgnąć po literaturę niezobowiązującą i lekką, która przyniesie mi odpoczynek i przeniesie w świat pełen ciepła i odprężenia. Tym razem mój wybór padł na książkę pani O'Neal, autorkę bestselerowych powieści. Nie zraził mnie fakt, że książka może okazać się kiczowatym romansem (nawiasem mówiąc nim nie jest).

Poznajemy czterdziestolatkę o imieniu Ramona, która prowadzi własną piekarnię. Można powiedziec, że jest to jej prawdziwe powołanie. Pieczenie chleba jest dla Ramony rytuałem, do którego podchodzi bardo poważnie. Niestety, interes nie idzie najlepiej. Ramona jako nastolatka urodziła córkę o imieniu Sophie. Wychowuje ją samotnie. Córka wiąże się z mężczyzną o imieniu Oscar, który ma córkę Katie z pierwszego związku i zachodzi z mężczyzną w ciążę. Oscar jest żołnierzem na misji w Afganistanie, gdzie zostaje ciężko ranny. Jej matka przebywa w więzieniu, ale ma kontakt z córką. Ramona bierze pod swoje skrzydła Katie, buntowniczą nastolatkę. Poznajemy losy kobiet, ich życiowe perypetie napisane w sposób ciepły i mądry. Pisarka ma niezwykła umiejętność pisania o rzeczach prosty w sposób niezwykle interesujący. Codzienność i konflikty, tęsknota i miłość. To książka, która prawie pachnie chlebem, a w trakcie jej czytania ma się ochotę na kromkę według przepisów O'Neal. Fabuła jest prosta, ale nie banalna, co jest dużym plusem. Interesujące i żywe dialogi i bystrość obserwacji ludzkich losów stawiają autorkę wysoko w moich rankingach. Autorka ukazuje w swojej książce wiele życiowych prawd, które są uniwersalne, ale podane w świeży sposób. Uwielbiam czytać takie książki, w których emocje są uwypuklane, a ludzie są zwyczajni jak zza rogu na ulicy. Polubiłem te kobiety, które snują się na kartach i psa Merlina. Polubiłem męskie postacie. Wszyscy są autentyczni i można się z nimi identyfikować pod każdą szerokością geograficzną. Wszak miłość i nienawiść mają jedno imię, niezależnie od koloru skóry i miejsca zamieszkania.To moja pierwsza przygoda z Barbarą O'Nail, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Czy różnice pokoleniowe i kulturowe mogą być przeszkodą do szczęścia? Warto się przekonać. Serdecznie polecam.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Milly Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
izus90 Linia koment
Na półkach: Czytam,
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2013-03-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów