Recenzja książki: Sam robię zabawki dla mojego psa

Recenzuje: Damian Kopeć

Dla właścicieli i wielbicieli psów

Koty to wielcy indywidualiści, którzy lubią się bawić na swoich zasadach. Psy to zwierzęta o wiele bardziej chętne do spędzania czasu ze swoimi właścicielami. Widzę to nie tylko po naszej suczce znanej rasy Kundel Bury. Psy lubią być blisko ludzi i chętnie reagują na zaproszenie do wspólnej zabawy. Lubią spać obok, być głaskane, przytulać się, spacerować, aportować. To wszystko jest wyraźnie zaznaczone we wstępie do książki Sam robię zabawki dla mojego psa autorstwa Kathariny Rotte. Jest to poradnik skierowany przede wszystkim do małego miłośnika psów. To książka umiejętnie łącząca ważne i ciekawe informacje z życia tych czworonogów oraz kilka interesujących propozycji przedmiotów do samodzielnego wykonania. Rzeczy związanych z psem, jego posiadaniem i dbaniem o swojego zwierzaka.

Posiadanie psa wiąże się z pewnością z obowiązkami, ale z gatunku tych miłych. Mogą być one jeszcze mniej męczące, kiedy między dzieckiem a czworonogiem nawiązana zostanie nić wzajemnego zrozumienia, porozumienia, a - jeszcze lepiej - przyjaźni. Sprzyjać temu może wykonanie dla psiego kumpla kilka zabawek. Można również przygotowć mu miejsce do spania lub smakowite i zdrowe przekąski. Inspirujące podpowiedzi, jak się do tego zabrać, możemy znaleźć właśnie w książce Sam robię zabawki dla mojego psa.

Każdy pomysł jest opisany w punktach, istotne detale są wyróżnione w ramkach lub pokazane na rysunkach. Propozycje przedmiotów obejmują zarówno coś praktycznego, jak i rzeczy, które służą wyrażeniu ciepłych uczuć wobec naszego czworonoga. Opisy wykonania są zwięzłe i zrozumiałe.

Pomiędzy propozycjami różnych przedmiotów do samodzielnego wykonania czy opisami przygotowania smakołyków możemy znaleźć sporo ciekawych informacji o psach, o ich potrzebach, predyspozycjach, ulubionych zabawach, żywieniu, uczeniu się. Wszystko to w ujęto publikacji bogato ilustrowanej, opatrzonej zdjęciami, charakteryzującej się ciekawym i przejrzystym układem graficznym. Sam robię zabawki dla mojego psa to świetna pozycja dla młodych miłośników psów - zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze swoim nowym pupilem.

Kup książkę Sam robię zabawki dla mojego psa

Zobacz opinie o książce Sam robię zabawki dla mojego psa
Sam robię zabawki dla mojego kota
Katharina Rotter0
Okładka ksiązki - Sam robię zabawki dla mojego kota

Ta książka jest adresowana do wszystkich dzieci, których najlepszym zwierzęcym przyjacielem jest kot. Każdy miłośnik kotów znajdzie tu dla siebie wiele...