Okładka książki - Ścieżka słońca

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: cyrysia

Lucy Marinn mieszka ze swoim chłopakiem, Kevinem, w jego domu nad cudowną, malowniczą Zatoką Friday. Oboje darzą się nawzajem gorącym uczuciem, lecz pewnego dnia sytuacja ulega diametralnej zmianie. Kevin zrywa z Lucy, informując, że od jakiegoś czasu spotyka się z jej młodszą siostrą, Alice. Zaskoczona dziewczyna nie może uwierzyć w to, co się stało. Na dodatek musi szybko opuścić wspólne lokum, żeby ustąpić miejsca zakochanym, którzy już planują ślub. Rodzice sióstr są zbulwersowani niewłaściwym zachowaniem młodszej córki. Oznajmiają Alice, że nie sfinansują jej wesela, jeśli w rodzinie nie zapanuje zgoda. W zaistniałej sytuacji Kevin namawia dawnego znajomego, Sama Nolana, właściciela lokalnej winnicy, aby zaleczył złamane serce jego eksdziewczyny. Co z tego wyniknie? Czy Sam zgodzi się na nietypową prośbę kolegi? Czy Lucy zapomni o bolesnej zdradzie najbliższych i otworzy serce na nową miłość? Ścieżka słońca to wspaniała, ciepła, romantyczna historia o miłości, rozstaniu i wpływie magii na otaczającą nas rzeczywistość. Wrażenie robi niezwykła atmosfera, stworzona na kartach powieści. Dobrze wypadają wyraziści, autentyczni bohaterowie. Szczególnie Lucy i Sam ukazani są bardzo interesująco. Lucy to niezwykle wrażliwa, twórcza osoba. Na co dzień zajmuje się szkłem artystycznym. Jej fascynacja tym surowcem zaczęła już we wczesnym dzieciństwie, kiedy odkryła w sobie umiejętność „ożywiania" odłamków, fragmentów szkła, przeistaczając je w żywe stworzenia. Sam także skrywał niezwykłą moc. Jaką? Warto się o tym przekonać podczas lektury.

Szkoda, że autorka nie rozbudowała bardziej „magicznego" wątku. Nadprzyrodzone elementy znacznie wzbogaciłyby fabułę tej książki. Natomiast wątek miłosny jest autentycznie interesujący. Pomiędzy Lucy i właścicielem winnicy aż iskrzy z pożądania. Niestety, mężczyzna boi się zaangażować w poważny związek z powodu dramatycznej przeszłości, która otacza go niczym kraty więziennej celi. Dobrowolnie bierze na siebie ten ciężar, zmagając się przez całe życie ze strachem, bólem i rodzinnymi tajemnicami. Czy ich związek ma szanse przetrwać? Cóż, z pewnością wielkich emocji i gwałtownych uczuć w powieści nie zabraknie. Ścieżkę słońca czyta się szybko, z przyjemnością nieustannym zainteresowaniem. To świetna literatura popularna, rozrywkowa - czytelnicy znajdą tu miłość, zmysłowe sceny erotyczne, szczyptę poczucia humoru, wiarygodnych bohaterów, wartką akcję oraz odrobinę magicznej poświaty. Krótko mówiąc: powieść Lisy Kleypas to literacka rozkosz dla wszystkich miłośników romansów.

Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-07-31, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2013 roku,

Link do recenzji
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-07-31, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2013 roku,
,,Ścieżkę słońca'' czyta się niesamowicie lekko, przyjemnie i z nieustannym zainteresowaniem. To idealna lektura na każą porę roku, w której odnajdziemy ekscytującą miłość, zmysłowe sceny erotyczne, szczyptę dobrego humoru, naturalnych bohaterów, wartką akcję oraz odrobinę magicznej poświaty. Jednym słowem- literacka rozkosz dla wszystkich wielbicieli romansów.
Top 5 książek
Złodziejka książek