Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie

💆‍♀️"Nie możesz się zaniedbywać, dbając tylko o dobro innych. Pamiętaj, że istnieje sposób na uszczęśliwienie siebie i ta metoda wcale nie musi być egoistyczna."💆

"Po pierwsze ja" z jednej strony jest poradnikiem, a z drugiej taką trochę książką motywacyjną. Autorka - terapeutka - przybliża nam temat uszczęśliwiania; przede wszystkim innych. Jest to dość powszechne zjawisko i czytając tą książkę, mogłam dostrzec nawet swoje własne zachowania.

Mamy ją podzieloną na kilkanaście rozdziałów. Emma Reed Turrell pokazuje nam perspektywy osób, które spotkała w swoim gabinecie terapeutycznym. Tłumaczy również to, na czym warto się skupić i co pielęgnować w życiu. Na początku mamy krótki wstęp oraz ukazane cztery profile zadowalaczy: klasyk, cień, pacyfista oraz opornik. W dalszych rozdziałach są poszczególne sekcje, m.in. rodzina, przyjaciele czy specjalne okazje, które są dobre do uszczęśliwiania.

Czasami książka nie była odkrywcza; o wielu z poruszanych tu kwestii każdy z nas gdzieś tam słyszał. Jednak takie fragmenty sprawiają, że jeszcze bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że to, co sami myślimy czasem czują i widzą inni. Ta pozycja jest wartościowa i na każdej stronie to pokazuje. Cieszę się, że takie książki powstają, bo każdy może w nich znaleźć coś swojego.

Zachęcam was serdecznie do sięgnięcia po tą książkę! Czasem warto dać sobie chwilę oddechu i zacząć od siebie.

💆"Wszyscy znamy osoby, które wciąż kogoś uszczęśliwiają. Być może jest to ktoś, kto ma problemy z wypowiedzeniem, czego pragnie, lub zwyczajnie chce płynąć z prądem. Przeprasza, nawet gdy nie zrobił niczego złego, lub ma wyrzuty sumienia z powodu zmiany planów. Takiej osobie łatwiej się na coś godzić, niż się z czymś nie zgadzać. Być może taka osoba robi wszystkie te rzeczy bezustannie. A może to ty jesteś tą osobą?"💆‍♀️

Informacje dodatkowe o Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-20
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Please Yourself
Dodał/a opinię: xbooklikex

Tagi: Umysł ciało duch bóg

Zobacz opinie o książce Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie

Kup książkę Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie