Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Tajemnice przyrody. Seria Dla Ciekawych Świata

Wolf Tony

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
Data wydania: 2009-06-22
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-7250-421-0
Liczba stron: 64
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Przyroda bez tajemnic
Czy wiesz, że… kwiaty można uprawiać w ogrodzie, nawet w czasie zimnych miesięcy? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że zniszczenie wielkich połaci dżungli, a szczególnie lasów bambusowych, niemal doprowadziło do wyginięcia pandy wielkiej?


Nawet, jeśli do tej pory nie byliśmy świadomi tego, jak przyroda wpływa na życie ludzi i jak wielką rolę odgrywają w gospodarstwie zwierzęta, to nadszedł czas, by zacząć inaczej patrzeć na otoczenie. Oczy otworzy nam Seria dla ciekawych świata, zaś Tajemnice przyrody zabiorą czytelników zarówno blisko (czyli na wiejskie podwórko), jak i daleko (do lasów Amazonii, w australijski busz, a nawet na Antarktydę). Przepiękne ilustracje Tony`ego Wolfa, tekst Giuseppe Zaniniego i staranne wydanie książki przez Agencję Jerzy Mostowski tworzą nie tylko prawdziwie edukacyjną ucztę, ale też pozwalają nam wyruszyć na wielką wyprawę poznawczą, rozpalającą naszą ciekawość i żyłkę przygody.

Tajemnice przyrody zapraszają zatem czytelników do ogrodu, gdzie znajdziemy zieleń i cień, a w upalny dzień można położyć się pod drzewem czy nawet zrobić sobie piknik na trawie, wśród pachnących kwiatów. Oczywiście dla tych, którzy nie mają kawałka swojej ziemi, autorzy również mają propozycję – zawsze można zacząć uprawiać kaktusy, zaś jeśli wysypiemy wokół nich piasek i kamyki, stworzymy własną minipustynię.


Wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w weekend bądź nawet całych wakacji, jest wyjazd na wieś, gdzie można cieszyć się świeżym powietrzem i poczuć prawdziwą wolność. Czas wypoczynku na łonie natury umili nam obserwacja jaskółek, których gniazda znajdziemy pod okapami dachów, a także nietoperzy (nie budźmy ich, kiedy śpią do góry nogami, zwisając z drewnianych belek!) i przepiórek. Takie odwiedziny na wsi to nie tylko ciężka praca w gospodarstwie (choć napracujemy się podczas identyfikacji wszystkich owoców i warzyw), ale też zabawa w chowanego w krzakach i żywopłotach otaczających pola, wędrówki po pastwiskach oraz zbieranie leśnych darów. Może nawet wśród wielu tropów uda nam się odnaleźć na leśnej ścieżce ślady niedźwiedzia?

 

Jeśli zafascynował nas las, to może wizyta w dorzeczu Amazonki? Nie ma wszak drugiego miejsca na świecie, gdzie występuje tyle różnorodnej roślinności - i to na dodatek rosnącej tak gęsto, że tworzy ona prawdziwy mur. Książka przeniesie nas również na skraj azjatyckich lasów, do gaju bambusowego, australijskiego buszu, a nawet do… Afryki, na sawannę, gdzie żyje wiele zwierząt z lwem na czele. Jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji stanąć oko w oko z adaksem, waranem czy ryjkonosem, to lektura Tajemnic przyrody jest najlepszą ku temu okazją. A jeśli gorące klimaty nam się znudzą, zawsze możemy przenieść się na Antarktydę, gdzie grasują złodzieje. Oczywiście nie kradną oni damskich torebek, tylko wyjadają jajka i pisklęta z gniazd. Wiecie już, co to za przestępcy? Oczywiście wydrzyki, czyli duże ptaki polarne, zaś grono niebezpiecznych gagatków powiększy jeszcze groźna foka, zwana lampartem morskim, która odżywia się pingwinami.  

 

Te wszystkie informacje utrwalą nam ciekawe quizy, a Seria dla ciekawych świata obudzi ciekawość nawet w największych sceptykach i leniuszkach. Tajemnice przyrody to zaledwie wstęp do pasjonującego życia, pełnego przygód. Życia, w którym oceany, góry, lasy czy lodowce nie będą miały przed nami… tajemnic!

 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów