Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Tu i tam z Kubą i Bubą

Grzegorz Kasdepke

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2010-05-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7672-064-7
Liczba stron: 64
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul
Warszawa da się lubić

Czy Warszawa, pomimo swojego pośpiechu i rozgardiaszu, da się lubić? Czy można odnaleźć przyjemność w zwiedzaniu muzeów, co dla wielu jest torturą gorszą niż łamanie kołem? Otóż okazuje się, że tak, o czym przekonuje nas Grzegorz Kasdepke. Jego książeczka „Tu i Tam z Kubą i Bubą” przenosi nas do stolicy, a w wędrówkach ulicami miasta odnajdujemy czar i urok starych murów.

Z racji tego, że „tu jest Warszawa, tu zawsze jest co robić!”, poznajemy zakątki i tajemnice miasta, bawiąc się przy tym tak, że wciąż chcemy więcej. Eksperyment, jaki Kubie i Bubie zaproponowali rodzice, polegający na wcieleniu się w przewodników, okazał się niezwykle udany, ale też i wyczerpujący (oczywiście tylko dla rodziców).

Tym samym zwiedzanie zaczynamy wśród tłumów przed Zamkiem Królewskim, podziwiamy Barbakan, ulicę Nowomiejską, docieramy do Rynku Starego Miasta, by - krocząc ulicą Celną - przystanąć na placyku pod skarpą, gdzie unosi się osobliwy zapach przeszłości.

Kiedy już zmęczymy się zwiedzaniem, możemy na przykład potrenować, najlepiej siedząc w… piwnicy i przygotowując się do eksplorowania podziemi Fortu Legionów. Żeby nam się w ciemnościach czas nie dłużył, możemy rozwiązywać zagadki zaproponowane przez Kasdepkę. Natomiast kiedy ominie nas wywiad z prezydentem przed jego Pałacem, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko rozwiązać quiz „Czy jesteś nerwowy”, by dowiedzieć się, jak i czy łatwo jest wyprowadzić nas z równowagi.

Nawet, jeśli poziom adrenaliny i stresu oscyluje w górnych granicach, możemy rozładować napięcie, jeżdżąc na deskorolce po placu Trzech Krzyży lub wyruszyć na zwiedzanie Pałacu na Wodzie. Oczywiście w obowiązkowych, pomarańczowych kapokach, żeby przypadkiem… nie utonąć.

Z Kubą, Bubą nie straszna jest nawet ulewa z burzą i gradem czy piorunami, zawsze bowiem możemy miło spędzić czas przy grze planszowej „W parku”, czy puszczając w miednicy papierowe łódeczki, oczywiście zrobione własnoręcznie, zgodnie z instrukcją Kasdepkę. Głód nas nie dopadnie, gdyż zamiast serwowanych na mieście hamburgerów możemy upiec „pizzę do spalenia”… kalorii oczywiście, a popijając koktajle serwowane przez braci (osobiście wolę napój Kuby), zregenerować siły i obmyślić trasę kolejnej wyprawy – bezapelacyjnie z Kubą i Bubą jako przewodnikami.

„Tu i Tam z Kubą i Bubą” to kolejna propozycja autora skierowana zarówno do małych, jak i tych całkiem wyrośniętych czytelników. Książka Kasdepke to całkiem smaczny i oryginalny przepis na stolicę, który bawiąc - uczy i zachęca do poznawania świata. Bliźniaki zaś swoją życiową filozofią i pomysłami wprost ścinają z nóg i wzbudzają salwy śmiechu. No i kto powiedział, że muzea są nudne?
 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów