Recenzja redakcji granice.pl

Okładka - Uwikłany
Kup Teraz

Uwikłany

Rowson Pauline

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Red Horse
Data wydania: 2008-04-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788360504802
Liczba stron: 280
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Katarzyna Krzan

POWIKŁANIE

 

Alex Albury wychodzi z więzienia. Myśli tylko o jednym – odnaleźć człowieka, który wrobił go w przestępstwo, które zrujnowało mu życie. Tajemniczy Andover założył na jego nazwisko fundację, która wyłudzała pieniądze od bogatych przedsiębiorców. Firma miała siedzibę w domu matki Alexa, a z jego komputera były wysyłane maile z pogróżkami. Andover wyłudził w ten sposób trzy miliony funtów. Alex poszedł siedzieć, żona od niego odeszła zabierając synów, a on sam z dobrze zarabiającego PR-owca stał się wyklętym przez środowisko oszustem. Jego doskonałe dotąd życie uległo całkowitemu rozbiciu. Nic dziwnego, że po wyjściu na wolność pragnie nie tylko zemsty, ale przede wszystkim poznania prawdy i udowodnienia światu, że jest niewinny. Bo przecież człowiek pozbawiony reputacji ulega zezwierzęceniu, stacza się coraz niżej, nurza w coraz większym brudzie. Alex pragnie tego uniknąć. W ciągu niespełna tygodnia dochodzi do prawdy, nie zrażają go nawet trupy ścielące się gęsto na jego drodze. Giną zupełnie przypadkowi ludzie. W dodatku za każde z tych zabójstw bohater, choć niewinny, może pójść siedzieć na resztę życia.

 

Jednak Alex jest zdeterminowany. A cała historia nieźle powikłana. Naliczyłam około dziesięciu zabójstw, przy czym cała historia sięga aż II wojny światowej i przemycania niemieckich Żydów z kontynentu do Anglii. Więc ofiar jest jeszcze więcej. Są tu zdrady, szpiedzy, podwójne tożsamości, numery kont bankowych wygrawerowane na broszkach. Brakuje tylko międzynarodowego spisku przeciwko całej ludzkości. Można się pogubić w zawiłości fabuły, bo postacie są zarysowane dosyć niedbale, zmieniają bowiem swoje zachowanie i cechy charakteru w kolejnych scenach.

 

Śledztwo prowadzone przez skazańca polega na ciągłym podróżowaniu promem z wysp do Anglii i odnajdowaniu kolejnych ciał potencjalnych świadków. A wszystko kończy się widowiskową walką na śmierć i życie podczas sztormu. Jest też obowiązkowe przyznanie się do winy przez głównego sprawcę, który sam przychodzi do bohatera i wszystko mu tłumaczy, nie wiedząc, że policja już dawno założyła podsłuch… Z kolei wątek wojennej zdrady ma stworzyć zaplecze historyczne i pogłębić fabułę, a tak naprawdę jest sposobem na dodatkowe zagmatwanie sprawy, z której wynika, że wnuk mści się na innym wnuku za to, że jego dziadek zdradził kolegę sześćdziesiąt lat wcześniej. I jeszcze te tajemnicze konta bankowe w Zurichu…

 

Nie jest to najambitniejsza powieść. Ale jeśli ktoś lubi kryminały sensacyjne i nie ma zbyt dużych wymagań, to może zabrać tę książkę na plażę. Z pewnością się nie przemęczy.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Uwikłany Odwet Orków
Michael Peinkofer
Okładka - Uwikłany Błędy
Jakub Małecki
Okładka - Uwikłany Ritus
Markus Heitz
Okładka - Uwikłany Powrót Orków
Michael Peinkofer
Okładka - Uwikłany Rzeczpospolita III i pół
Sylwia Milan
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów