Zabierz tę miłość

Tom 1 cyklu Efekt Motyla

Błędy przeszłości, które udało się nam zamieść pod dywan, prędzej, czy później spod niego wypełzną i będziemy musieli się zmierzyć z ich konsekwencjami. Ból dotyczący nierozwiązanych spraw dokłada nam jeszcze większego cierpienia i sprawia, że życie staje się szare i bez sensu. Wszystko to powoduje, że ciężka prawda skrywana przez nas długimi latami, gdy ujrzy światło dzienne, może przynieść nam oczyszczenie i spokój na resztę życia.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Liama bogatego biznesmena, który nie potrafi poradzić sobie z błędami przeszłości, które ciążą nad nim zadając ból, którego nie może pokonać. Pewnego dnia zatrudnił nową asystentkę Elenę, dość skromną i piękną dziewczynę. Bohaterka kilka lat wcześniej, również miała traumatyczne przeżycia przez, co wraz z Liamem doskonale się rozumieją. Współpraca pomiędzy tą dwójka przebiega pomyślnie, aczkolwiek po pewnym czasie pojawia się pomiędzy nimi dość słabe jeszcze uczucie. Czego dokonał Liam w przeszłości? Co jedno z niewybaczalnych czynów dokonanych przez bohatera ma wspólnego z Eleną? Kto wmieszał Liama w podły spisek i jakie miał w tym korzyści? Jak zakończy się ten tom? O tym w książce „Zabierz tę miłość” autorstwa Patrycji Zdanowskiej.

Błędy przeszłości

Autorka świetnie ukazała problem nieprzepracowanych traumatycznych przeżyć z przeszłości, jakich dokonał się Liam. Jego podstawowym błędem była ucieczka od odpowiedzialności w przypadku dwóch czynów, których się dopuścił, co poskutkowało brakiem sensu życia i niechęcią na ułożenie go sobie w szczęśliwym związku. Wszak, gdyby przyznał się od razu, zapłacił za to i po tym poddał się jakiejś terapii, to zapewne nie musiałby znosić tyle cierpienia i jego przyszłość wyglądałaby inaczej. Niestety większość ludzi w strachu przed więzieniem lub utratą dobrego imienia robi wszystko, by zatuszować własne błędy w nadziei, że nigdy nie ujrzą światła dziennego. Tak udaje się tylko nielicznym, reszta ze strachem w oczach czeka, aż w jakiś sposób bliscy i społeczeństwo dowiedzą się o ich mrocznej tajemnicy.

Odczucia

Sięgając po książkę wiedziałem od autorki, że będę miał kolejny raz w dość krótkim czasie przyjemność obcowania z prawdziwym klasycznym romansem. Mam nadzieje, że ten gatunek wróci do łask i będzie coraz więcej takich pozycji różniących się fabułą i scenami od popularnych erotyków. W tym przypadku autorka stanęła na wysokości zadania i rzeczywiście mogłem przeczytać wspaniały romans, który trzymał mnie w napięciu do ostatnich stron. Bohaterowie oraz ich przeszłość bardzo dobrze nakreśleni, a splatające ich pewne wydarzenie nadało swoistego charakteru tej historii. Zakończenie tego tomu było zaskakujące i już nie mogę doczekać się dalszych losów bohaterów w kolejnym tomie.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się płynnie dzięki ciągłemu napięciu oraz wielorakim uczuciom, które pojawiały się u bohaterów tym samym wywołując u mnie różne emocje. Wspaniały pomysł na fabułę w połączeniu z niewielkimi rozdziałami i brakiem zbędnych opisów sprawiły, że z chęcią zagłębiłem się w tę pozycję. Autorka powoli wprowadza nas w karty przeszłości, dzięki czemu ten zabieg sprawi u każdego odbiorcy niemożność oderwania się od lektury. Pikantniejsze sceny pojawiają się bardzo rzadko, co jest znamienne dla tego gatunku. Okładka doskonale pasuje do treści lektury, a za sprawą kolorystyki i połysku przykuwa wzrok czytelnika. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom romansów poruszających prawdziwe, życiowe problemy, które w jakiś sposób mogą dać nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące rozwiązywania i omijania ich każdego dnia.

Informacje dodatkowe o Zabierz tę miłość:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2022-03-08
Dodał/a opinię: GrzechuCzyta

Zobacz opinie o książce Zabierz tę miłość

Kup książkę Zabierz tę miłość

Nigdy nie pozwól mi odejść
Patrycja Zdanowska0
Okładka ksiązki - Nigdy nie pozwól mi odejść

Życie Eleny można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Liama i na to, co zdarzyło się później... Kiedy wydawało się już, że ich relacja wkracza...

Cienie miłości tom 2
Patrycja Zdanowska0
Okładka ksiązki - Cienie miłości tom 2

Życie Klary Lewis, nie przypomina bajki. Zmieniając je, próbuję odnaleźć się w trudnej teraźniejszości z jaką przychodzi jej się zmierzyć...