Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Wieczne pragnienie

Laura Wright

Ocena ( 4 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-05-12
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-241-3967-5
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Prawdziwy Samiec


Credenti to społeczność wampirów, istniejąca w każdym większym mieście. Rodowodowe wampiry i mieszańce, które żyją w obrębie każdego credenti, nie interesują się (a - co więcej - nie mogą interesować) współczesnym światem i wygodami, jakie ten oferuje. Muszą żyć w prostocie i przestrzegać starodawnych reguł oraz zasad spisanych przez Zakon Wieczności. To on ustala, jak wampiry powinny żyć, by utrzymać wewnętrzną i zewnętrzną czystość.

 

Nie każdy jednak decyduje się na dobrowolne odebranie wszystkich praw i przywilejów. Wampiry nieczystej krwi, pozbawione mocy dzieci człowieka i wampira, uciekły ze swoich społeczeństw dawno temu, gdy Zakon Władcy Ras pozbawił ich potrzeb seksualnych. Teraz pracują dla braci Romanów: Nicholasa, Luciana i Alexandra, bohaterów mrocznej serii autorstwa Laury Wright.

 

Już od stu lat rodzeństwo Romanów żyje swobodnie wśród ludzi. Wszystko się zmienia, kiedy u Alexandra ujawnia się DNA ojca - nie jest on w stanie znieść dłużej dziennego światła i choć uniknął rozpustnej i brutalnej przeszłości Rasowego Samca, to już wkrótce, po transformacji, zawładnie nim niekontrolowane pragnienie odnalezienia prawdziwej partnerki, której jest przeznaczony i która nosi jego znamię. Szybko zresztą ta partnerka się o niego upomni. Jako, że jego ojciec był panem najczystszej krwi, którego kod genetyczny został odmieniony przez Zakon, zyskał on możliwość zapładniania i decydowania o płci belesów (czytaj: dzieci). Ci, których nazywa się Rasowymi Samcami, są niezwykle cennymi osobnikami, nic dziwnego zatem, że o partnerstwo Alexandra stara się jedna z vean, wampirzyc czystej krwi. Tylko czy Alexander zdecyduje się na los, od którego przez całe życie uciekał? Wygląda na to, że bracia są jednak skazani na kontakty z Zakonem, bowiem ród wampirów czystej krwi jest zagrożony. Niejaki Ethan Dare, przewodzący mieszańcom, chce zniszczyć wszystkie rodowodowe wampiry i zastąpić Wieczną Rasę rasą mieszańców. Przeszłość dopomina się o Alexandra, a przeznaczenie zsyła mu doktor Sarę Donohue, samotną i nieszczęśliwą kobietę, która swoim oddaniem chorym psychicznie, zagubionym pacjentom, pragnie odkupić dawne winy. Nieprzytomny, bezbronny mężczyzna, leżący na jej progu, również budzi w niej instynkt opiekuńczy, kobieta nie przypuszcza jednak, że pomagając mu, związuje ich z sobą na zawsze. I choć całe jej dotychczasowe życie oparte było na racjonalnych odpowiedziach na skomplikowane pytania, to znajomość z Alexandrem zmusza ją do otworzenia się na nową rzeczywistość i prawdę....

 

„Wieczne pragnienie" to paranormalny romans pełen niebezpieczeństw i uniesień, będący znakomitą lekturą dla wielbicieli gatunku. Całkiem interesująca fabuła, lekkie dialogi, pozujące na złożone postacie bardzo dobrze wpasowują się w kanon literatury skierowanej do nastolatek kochających wampiry. Laura Wright doskonale wyczuła potrzebę rynku, a jej powieści w pełni zaspokajają ten głód niesamowitych przygód z dreszczykiem emocji w tle. Nie można chcieć więcej od tego typu powieści.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki - 2015,
Autorka bardzo dobrze dopracowała sceny walk, opisy miejsc czy też samą kulturę wampirów. Sceny erotyczne zaś potraktowała z pełną anatomią i szczegółowością. Jest pożądanie, namiętność, niespełnione pragnienia, tęsknota, zazdrość, tajemnica. Akcja mimo że chwilami przewidywalna, to wciągająca. Jeśli wpadną mi w ręce dwie kolejne części, być może przeczytam.
Faledor plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Książka ciekawa, polecam dla miłośników i miłośniczek romansu z udziałem wrocznych i krwiożerczych wampirów, które okazują się czasami być bardzo ludzkimi
Cassidy95 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Zapowiada się ciekawie
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Edyta_S Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gemmabe Linia koment
Przeczytane:2015-01-03, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Wieczne pragnienie Mój obrońca
Jodi Ellen Malpas
Okładka - Wieczne pragnienie Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Wieczne pragnienie Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Wieczne pragnienie Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Wieczne pragnienie Sacrifice
Sharon Bolton
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów