Wiedeń

Zachęcałam was wielokrotnie do poszerzania swoich horyzontów poprzez czytanie książek/przewodników z serii Nationale Geograpfic . Tym razem wraz z autorką książki "Wiedeń" - Sarah Woods zaparć do Wiednia.

Wiedeń jest to stolica oraz największe miasto w Austrii. Jest ono centrum administracji publicznej , gospodarki, handlu, usług , kultury, przemysłu. Lecz najbardziej jest on chyba atrakcyjny pod względem turystycznym.

I właśnie ten turystyczny kierunek powzięła autorka Sarah Woods. Jest to podróżniczka i dziennikarka radiowa, która na swoim koncie ma również publikacje niosącą tytuł "101 pomysłów na romantyczny weekend w Europie". Wielokrotnie nagradzana  książek podróżniczych, redaktor i komentator radiowy. Jej książki publikowane są na 4 kontynentach w 12 językach.
Zwiedzanie stolicy Austrii zaczynamy od gotyckiego arcydzieła - katedry św. Szczepana.To właśnie św. Szczepan jest  symbolem tego miasta.
Wiedeń oferuje wiele miejsc, które sa obowiązkowe do zobaczenia przez każdego szanującego się turystę. Pisarka zachęca byśmy koniecznie i bez zwłoki zobaczyli takie miejsca jak:
-dzielnicę żydowską, w której znajduje się Mauzoleum Holohaustu
-muzeum Judenplatz
-zespół pałacowy Hofburg
-katakumby pod katedrą św. Szczepana
-bardzo klimatyczne uliczki Innere Stadt

-plac Marii Teresy , gdzie koniecznie musimy wejść do Muzeum Historii Sztuk Pięknych i inne.

Ja najbardziej chciałabym odwiedzić dwa miejsca. Są nimi Muzeum Rzymskie oraz stanowiska przy Hoher, jak również Muzeum Historii Naturalnej.

Można wymieniać atrakcje bez końca. Jak każde takie miasto z tak wieloletnia tradycją ma ono sporo do zaoferowania każdemu i wszystko to, czego poszukuje zwiedzający. Niebywała hecą jest na pewno żeglowanie  po Dunaju.

Nie wiem jak wydawnictwo G+J , to robi, ale każdy taki przewodnik to zachwycająca w dech wycieczka. Samo wydanie jest piękne, liczne i barwne fotografię , szczegółowe mapy, profesjonalne opisy i rzetelna wiedza to największe atuty tych pozycji.
Co ciekawe, to autorka zaopatrzyła turystę w propozycje mniej rutynowych szlaków wycieczek, co z pewnością wpłynie na dynamikę i nieprzewidywalność wydarzeń. Przy czym nie zapomniała umieścić rozdziału w krórym jest wszystko w pigułce, czyli co , jak i kiedy.

Oj bardzo lubię te przewodniki i mam nadzieję , że wy również.

Informacje dodatkowe o Wiedeń:

Wydawnictwo: Burda Książki