Telepata

Porwanie dziecka... zaginięcie dziecka... uprowadzone dziecko...
Dwa krótkie słowa, które dla każdego rodzica są niewyobrażalną tragedią, strachem, bólem, wewnętrznym upadkiem.
"Telepata" jest to thriller z wątkiem kryminalnym poruszający właśnie temat porwań dzieci.
Do czego jest w stanie posunąć się rodzic, aby odnaleźć swoje dziecko.
Możemy nie wierzyć w telepatów, jasnowidzów, ale to nie ma znaczenia w momencie, gdy chodzi o nasze dziecko.
Wtedy poruszymy niebo i ziemię, aby je odzyskać.

Z placu zabaw w Poznaniu znika mała dziewczynka. Policja próbuje ustalić czy to porwanie, ale dowody prowadzą do sprawy morderstwa sprzed lat. W tym czasie dochodzi do kolejnego zaginięcia.
Policja posunięta do ostateczności postanawia skorzystać z pomocy znanego jasnowidza.
To on może okazać się ostatnia deską ratunku.

Tu nic nie jest oczywiste, a autor kręci nami jak tylko może. Zaginione dzieci, ich powrót, a może to tylko przestroga przed tym co tak naprawdę jest tajemnicą.
Autor świetnie kieruje akcją, wprowadza nas w świat telepatii, dokładnie opisuje sytuacje, momentami było tego za dużo dla mnie.
Bohaterowie bardzo dobrze nakreśleni, wprowadzają tajemnicę, mamy ochotę by śledzić z nimi każdy kolejny krok.
Czytając mamy wrażenie jakbyśmy czytali niekompletną historię, skakali po wydarzeniach. Jest to tylko chwilowe wrażenie, ponieważ na zakończenie wszystkie wątki łączą się w całość, a my dostajemy dosyć ciekawe zakończenie.
To co dla mnie było dodatkowo ciekawe to miejsca w które autor przenosi akcję. Końskie to miejscowość gdzie mieszkała moja babcia i wszystkie wakacje tam spędzałam. Do tego okoliczne wioseczki o których wspomina autor są mi znane. 🙂
Podsumowując książka warta polecenia.
Czy macie w swoich planach?

Informacje dodatkowe o Telepata:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-02-23
ISBN: 9788382520781
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Telepata

Kup książkę Telepata

Szybko i skutecznie. Angielski w naturalnych wyrażeniach dla początkujących
Adrian Ksycki0
Okładka ksiązki - Szybko i skutecznie. Angielski w naturalnych wyrażeniach dla początkujących

SZYBKO I SKUTECZNIE - ANGIELSKI W NATURALNYCH WYRAŻENIACH DLA POCZĄTKUJĄCYCH Naturalne wyrażenia (kolokacje) pozwalają nam często powiedzieć coś złożonego...

Przysięga Pięciu
Adrian Ksycki0
Okładka ksiązki - Przysięga Pięciu

31 października 1945 roku. Młody lekarz Henryk Kuliński przyjeżdża na pogrzeb wuja. Znajduje dziwny list, z którego wynika, że wuj skrywał tajemnicę. Tego...