Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Wielki bałagan i jeszcze większe porządki

Christine Merz Barbara Korthues

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2011-08-22
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-120-5
Liczba stron: 32
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Problemy dziecka, chociaż czasami w pojęciu dorosłych małe i nieważne, należą jednak do bardzo istotnych. Ponieważ umiejętność radzenia sobie z trudnościami dnia codziennego jest cechą charakterystyczną człowieka dojrzałego, koniecznym staje się wykształcenie u dzieci odpowiednich postaw i zachowań. Książka „Wielki bałagan i jeszcze większe porządki” pokazuje sposób realizacji zaplanowanych, podjętych oraz konsekwentnie doprowadzanych do końca działań.

 

Christine Merz sprawnie wprowadza młodego czytelnika w świat przygód bohaterów książeczki, gdzie Lenka i Krzyś niczym się nie różnią od dzieci żyjących wśród nas, tu i teraz. Wielopokojowe mieszkanie rodzeństwa wygląda tak, jakby przeszedł przez nie najgroźniejszy w skutkach tajfun. A przyznać trzeba, że jest na czym oprzeć oko. Zabawki zostały przemieszane z ubraniami, przybory toaletowe i kosmetyki zalegają na podłogach, natomiast zawartość półek i szuflad znalazła się w miejscach najmniej oczekiwanych. Widok przedstawiony na kartach książki nie tylko zapiera dech w piersiach, ale może przerazić nawet najbardziej odpornego.

 

Zagłębiając się w kolejne – równie ciekawe i emocjonujące – fragmenty książeczki, młody czytelnik nie tylko pozna rodzicielskie sposoby wychowawcze, ale także utwierdzi się w przekonaniu, że warto czerpać z bogactwa doświadczeń posiadanych przez ludzi dorosłych. Skuteczność metod dydaktycznych dopasowanych do konkretnych sytuacji jest gwarancją właściwego postępowania.

 

Książka „Wielki bałagan i jeszcze większe porządki” została opublikowana nakładem wydawnictwa Jedność. Duże, kolorowe i przyciągające wzrok ilustracje autorstwa Barbary Korthues dokładnie obrazują opisywane sytuacje. Przedstawieni na nich ludzie i przedmioty bez wątpienia będą cieszyć się dziecięcą przychylnością. Dodatkowym elementem są zamieszczone z tyłu książeczki karty do ćwiczeń, dzięki którym dziecko z pomocą rodziców wykona wskazane prace plastyczne. Kartonowy zegar z ruchomymi wskazówkami z powodzeniem może być wykorzystany w praktycznej realizacji prac domowych. Efekty bez wątpienia będą widoczne w dorosłym życiu, które obfitowało będzie w wiele skomplikowanych obowiązków.

 

Książka „Wielki bałagan i jeszcze większe porządki” posłuży nauczycielom pracującym z dziećmi – zarówno przedszkolnymi, jak i szkolnymi. Napisana językiem ciekawym i przystępnym, nie tylko bawi, ale – przede wszystkim – uczy. Wnioski wyciągnięte przez Lenkę i Krzysia stać się mogą inspiracją dla wszystkich rodziców oraz ich dzieci. Warto podjąć odpowiednie działania i wykazać się rozwagą.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Wielki bałagan i jeszcze większe porządki Pieski. Naklejki Iskierki
Dorota Skwark
Okładka - Wielki bałagan i jeszcze większe porządki Bóg, królewna i księżniczki
ks. Marek Dziewiecki
Okładka - Wielki bałagan i jeszcze większe porządki Moja Biblia kropka do kropki. Boże Narodzenie
Christina Goodings
Okładka - Wielki bałagan i jeszcze większe porządki Jezus nam się narodził
Sophie Piper, Anne Yvonne Gilbert
Okładka - Wielki bałagan i jeszcze większe porządki Jezus malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu
Julia Stone, Dubravka Kolanovic
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów