Recenzja książki: Z ciemnością jej do twarzy

Recenzuje: klara203

Kelly Keaton - popularna autorka powieści dla dorosłych z gatunku urban fantasy, które stały się bestsellerami. Otrzymała nominacje do dwóch nagród RITA. "Z ciemnością jej do twarzy" jest jej pierwszą powieścią dla młodzieży, która zaczyna cykl "Bogowie i potwory".

Nie rób sobie nadziei, a nikt cię nie zrani. Nie ufaj i nie kochaj, a nikt cię nie zrani. Złam własne zasady.

"Z ciemnością jej do twarzy" to niezwykła opowieść młodzieżowa, w której pełno jest istot zaliczających się do grona INNYCH. Wszystko dzieje się w mrocznym miejscu, gdzie mnóstwo jest magii. Książka jest ciekawa i wciągająca. Na jej kartach przedstawione zostały przeróżne niezwykłe istoty, na czele z boginią Ateną.

Książka Kelly Keaton opowiada o siedemnastoletniej Ari, która postanowiła poznać swoich rodziców. Dowiedziawszy się w Rocquemore House o śmierci swojej mamy, dziewczyna zamierza się wybrać do Nowego 2 (Nowy Orlean), w którym jej mama przebywała i w którym się urodziła. Dostała od doktora list, w którym rodzicielka ostrzega córkę by uciekała. Przed hotelem atakuje ją niezwykła istota, która pragnie ją zabić. Na szczęście zwinna dziewczyna pokonuje potwora.
Potkawszy Crank, wybiera się razem z dziewczyną do Nowego Orleanu, gdzie zamierza poznać prawdę. Poznaje tam również "rodzeństwo" dwunastolatki Violet, Henriego, Dub`a i Sebastiana. Dzięki pomocy Sebastiana i reszty przyjaciół poznaje prawdę i klątwę, która na niej ciąży. Dochodzi nawet do porwania bohaterki przez potwora, który zabiera ją do więzienia Ateny. Dziewczyna ucieka i wypuszcza wszystkich, oprócz jednego z potworów.
Ari będąc na balu wampirów, spotyka boginie Atenę, która pragnie jej. Niestety nie udaje się bogince zabrać siedemnastolatki. Po jakimś czasie dochodzi do drugiego spotkania z królową wojny, tym razem na cmentarzu, gdzie bohaterka wybrała się poznać klątwę. Bogini ukazuje prawdziwą postać Ari, która czeka ją za parę lat, gdzie będzie meduzą. Przyjaciele uciekają i zostaje tylko mała Violet, która uważa Ari za piękną postać. Atena daje czas nastolatce do zmroku, by ta podjęła jakąś decyzję...

W książce możemy zobaczyć też rozkwitające uczucie między Ari a Sebastianem, który jest pięknym młodzieńcem. Ten chłopak to odmieniec, będący w połowie, po matce, a w połowie, po ojcu, czarodziejem. Co takiego pomiędzy nimi zaistnieje?

Książkę polecam wszystkim, którzy szukają niezwykłych wrażeń. Fabuła książki jest świetna. A okładka przyciągnie oko każdego czytelnika.

Kup książkę Z ciemnością jej do twarzy

Zobacz opinie o książce Z ciemnością jej do twarzy
Autor