O włos

Tom 1 cyklu Detektyw Jakub Sobieski

,,O mały włos nie wpakował się w kłopoty z powodu dziewczyny, której nawet nie znał."

Pani Bonda kryminałem ,,O włos" rozpoczyna nową serię z detektywem Jakubem Sobieskim. Otwiera nam w swojej powieści drzwi do świata narkotyków, sutenerów, prostytutek, skorumpowanych policjantów i powiązań jakie ich łączą. Już w prologu częstuje nas mocnymi wrażeniami, kiedy przed oczami pojawia nam się opis morderstwa młodej dziewczyny, którą znaleziono w Lesie Kabackim. ,,Kosiarz z Kabat" podcina gardła swoim ofiarom i zadaje im rany szarpane, a na miejscu zbrodni zostawia kosmyk włosów. Do śledztwa angażuje się nietypowa para - aspirantka Ada, która stara się odnaleźć zaginioną przyrodnią siostrę i Jakub Sobieski, były policjant z niesławną przeszłością.

Mam wrażenie, że ten kryminał autorka napisała wprost pode mnie. To była smakowita, kryminalna uczta! Od pierwszej strony ta historia wciąga, zostajemy rzuceni w wir wydarzeń i zwrotów akcji. Fabuła toczy się dwutorowo: pani Katarzyna łączy sprawę niewyjaśnionego zabójstwa młodej dziewczyny z teraźniejszymi morderstwami młodych dziewczyn, powiązanych ze światem prostytucji.

Autorka snuje swoją opowieść z niezwykłym dreszczykiem emocji. Dzięki sugestywnej narracji łatwo przeniosłam się w ten mroczny, gęsty klimat książki. W miarę upływu czytania wskazówki jakie nam podrzuca, łączą się w zaskakującą całość.

Jeśli chodzi o bohaterów to relacja Ady i Jakuba jak dla mnie była nieco dziwna. Aspirantka nie wzbudziła mojej sympatii. Niby chce ratować siostrę, jednocześnie robi to dla awansu, raz mężczyznę odpycha, raz przyciąga. Natomiast Jakub to policjant ze świetnym instynktem i to jego postać jest mi bardziej przychylna. Choć przyznam, że irytowały mnie nieco jego rozterki małżeńskie i to jaki był naiwny, jeśli chodzi o jego żonę.

Co na uwagę zasługuje, to warsztat pisarski autorki, który niewątpliwie jest na wysokim poziomie. Pani Bonda świetnie prowadzi intrygę, stopniowo odkrywa karty i myli tropy. ,,O włos" to powieść dla wszystkich, którzy szukają solidnego, trzymajacego w napięciu, porządnie skrojonego kryminału. Przygotujcie się na sporą dawkę emocji!

Informacje dodatkowe o O włos:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-03-23
ISBN: 9788328720114
Dodał/a opinię: Olga Majerska

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce O włos

Kup książkę O włos

Kiedy duch opuszcza ciało, ono nie od razu staje się zimne i sztywne jak pokrywa lalki. Ten moment trwa bardzo krótko i łatwo go przeoczyć, szczególnie jeśli nie jest się z ofiarą cały czas.

Czasami myślę, że zabijanie to wcale nie potrzeba władzy i kontroli, lecz zwyczajnie tęsknota za śmiercią. Też chciałbym być wolny.

Florystka. Audiobook
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Florystka. Audiobook

Hubert Meyer popełnił błąd w profilu i porzucił pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem...

Kobieta w walizce
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Kobieta w walizce

Czy szczątki kobiety w walizce to ciało poszukiwanej od roku Klaudii Janus? Na drodze niedaleko Ełku znaleziono elegancką walizkę. W środku były poćwiartowane...