Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak rozwiązuje łamigłówki

Praca zbiorowa

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-08-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-487-9
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Podzielony na etapy rozwój człowieka charakteryzuje się występowaniem zachowań typowych dla każdego z nich. Koncentrując się na przemianach ludzkiej psychiki, nie wolno zlekceważyć tych działań, które w sposób naturalny przyczyniają się do prawidłowego rozwoju. Okresem szczególnie podatnym na wpływy z zewnątrz jest faza średniego dzieciństwa, kiedy to umiejętność odpowiedniego ukierunkowania przedszkolaka w znacznym stopniu decyduje o dalszych jego losach. Fakt ten skrzętnie wykorzystało Wydawnictwo Jedność, oddając do rąk najmłodszych czytelników serię niewielkich książeczek Zabawa i nauka z krasnalami.


Publikacja Superprzedszkolak rozwiązuje łamigłówki jest zbiorem ciekawych pomysłów, dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 3-6 lat. Dzięki niej młody człowiek nie tylko interesująco spędzi czas, ale przede wszystkim rozwinie wrodzone zdolności, które nie powinny zostać zaniedbane. Przeplatanie nauką beztroskich chwil dziecięcych zabaw i szalonych pomysłów bez wątpienia pozwoli osiągnąć zadowalające efekty.
Zamieszczone w książeczce łamigłówki są atrakcyjne i interesujące. Rozwiązanie ich wymaga skupienia uwagi, co – dzięki pomysłowości podanych propozycji – jest jak najbardziej możliwe do zrealizowania. W ofercie znalazły się dostosowane do wieku dziecka układanki obrazkowe, wykreślanki, kolorowanki, szlaczki oraz zagadki graficzne. Do zadań przeznaczonych dla najmłodszych czytelników należy odnajdywanie obrazków i łączenie ich w pary, wyszukiwanie brakujących elementów, porównywanie rysunków, wskazywanie kierunków, dopasowywanie fragmentów, nazywanie przedmiotów, rozwiązywanie rebusów, wodzenie po linii i jeszcze wiele innych, równie ciekawych zadań.


Pomysły zostały przedstawione w sposób prosty, przy równoczesnym zastosowaniu wyraźnej linii. Dziecko nie musi się niczego domyślać, bowiem wszystkie rysunki są precyzyjne, doskonale widoczne i dobrze znane z codziennego życia. Niewielki format książeczki oraz dołączone do niej kredki w sześciu kolorach są dodatkową zachętą do natychmiastowego działania. Dzięki tym cechom publikacji czytelnik chętnie sięgnie po lekturę.


Opublikowana przez Wydawnictwo Jedność książeczka Superprzedszkolak rozwiązuje łamigłówki z pewnością zostanie przyjęta z radością zarówno przez najmłodszych, jak i przez rodziców oraz nauczycieli. Stanowiąc doskonałą pomoc edukacyjną, przyczyni się ona do rozwoju pamięci, koncentracji, spostrzegawczości oraz sprawności manualnych. Pozwalając dzieciom cieszyć się aktualnie przeżywanymi chwilami w sposób twórczy, bez wątpienia zaowocuje w dorosłym życiu.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak rozwiązuje łamigłówki Pieski. Naklejki Iskierki
Dorota Skwark
Okładka - Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak rozwiązuje łamigłówki Bóg, królewna i księżniczki
ks. Marek Dziewiecki
Okładka - Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak rozwiązuje łamigłówki Moja Biblia kropka do kropki. Boże Narodzenie
Christina Goodings
Okładka - Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak rozwiązuje łamigłówki Jezus nam się narodził
Sophie Piper, Anne Yvonne Gilbert
Okładka - Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak rozwiązuje łamigłówki Jezus malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu
Julia Stone, Dubravka Kolanovic
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów