Złamane pióro

"Jeśli nie masz wyobraźni i nie potrafisz się nią posługiwać, to zawsze już będziesz uwięziona w ciasnej celi własnego umysłu spowitej przez mrok..." Pozornie banalna historia. Młoda, utalentowana, nieprzeciętnie inteligentna kobieta, pragnie uciec od przeszłości i ludzi, którzy ją dotychczas przytłaczali: "Mój brak kompatybilności ze światem był jak krzyż, który musiałam nieść z daleka od ludzi jak naznaczona i przeklęta. Zawiodłam tak dalece czyjeś chore ambicje, że kara, klątwa, ekspatriacja i pręgierz musiały trwać długo i dotkliwie. Musiało się wiele wydarzyć, żebym nauczyła się kontrolować własne rewolty i zaprzęgać je w słusznej sprawie." Bohaterka udaje się do swojej samotni postanawia napisać książkę. Podobno jest to skuteczna psychoterapia. Ale czy tak będzie w jej przypadku? Świat Emily pochłonął mnie bez reszty, przeżuł i wypluł - wróciłam lekko zmięta, ale naładowana pozytywną energią. Tego właśnie oczekiwałam po tej książce. Historia niby prosta, ale jakże cudownie pogmatwana osobowość głównej bohaterki. To niesamowita konstrukcja: elokwentna, silna, zdecydowana, konkretna, a jednocześnie jakże niezrozumiała dla otoczenia osoba, głównie z powodu swojego przebogatego świata wewnętrznego. Tam, gdzie przeciętny człowiek widzi szarość, ona dostrzega tęczę miliona barw. Tam, gdzie inni wypowiadają po prostu słowa - ona mnoży je przez dziesięć i powstają obrazy. Słowa tworzą zdania, te układają się w historie, a one pisane są przez życie - tak jak "Złamane pióro".

Informacje dodatkowe o Złamane pióro:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2012-07-11
ISBN: 978-83-7856-008-1
Dodał/a opinię: BooksMyHarbour

Zobacz opinie o książce Złamane pióro

Kup książkę Złamane pióro