Recenzja książki: Zrozumieć sen

Recenzuje: gnom

"Zrozumieć sen" Juliana Brudzewskiego jest swoistym podręcznikiem, który ma pomóc czytelnikowi w rozumieniu snów. Autor książki wychodzi z założenia, iż "Sny mają jakieś znaczenie". To przekonanie, wynikające zapewne z osobistych doświadczeń Brudzewskiego, doprowadziło go do opracowania MODELU INTERPRETACJI MARZEŃ SENNYCH. "Zrozumieć sen" prezentuje i przybliża szerszemu gronu czytelników ten model. U jego podstawy leży niezłomne przekonanie autora w możliwość jednoznacznego, spójnego i całościowego zrozumienia snu. W odróżnieniu od popularnych senników, które opierają się na interpretacji symboli, Julian Brudzewski traktuje sen jako wypowiedź metaforyczną. Dlatego też kluczem do zrozumienia snu jest ujęcie tego zjawiska w ramach wypowiedzi językowej. To absolutnie nowe i zaskakujące podejście wprowadza czytelnika do analizy, interpretacji, a wreszcie do zrozumienia własnych snów. "Zrozumieć sen" jest pozycją naprawdę interesującą. Znajdziemy tutaj liczne omówienia snów, które pomogą nam zrozumieć funkcjonowanie modelu interpretacji marzeń sennych stworzonego przez Brudzewskiego. Książka jest znakomicie wydana - ilustracje są dopełnieniem tekstu, zaś twarda obwoluta i dobry rodzaj papieru z pewnością zachęcają do kupna tej pozycji. Choć osobiście mam pewne zastrzeżenia do zaprezentowanej metody analizowania, interpretowania i rozumienia snu, tym niemniej autor zmusił mnie do zastanowienia się nad istotą tego zjawiska. Chociażby z tego względu uważam, że naprawdę warto sięgnąć po tę książkę.

Kup książkę Zrozumieć sen

Zobacz opinie o książce Zrozumieć sen
Zrozumieć sen
Julian Brudziewski