Zbigniew Wodecki
(1950.05.06 - nadal)
Zbigniew Wodecki przyszedł na świat 6 maja 1950 r. Nie znamy dokładnie jego miejsca urodzenia. Część źródeł podaje Kraków, część Łaziska w gminie Godów. Karierę muzyczną zaczynał już jako pięciolatek. Skończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Krakowie (klasa skrzypiec). Od końca lat 60-tych związany z „Piwnicą pod Baranami” i kabaretem „Anawa”. Na tym nie koniec jego przygody kabaretowej –występował bowiem z Zenonem Laskowikiem. Występował też w orkiestrze symfonicznej Polskiego Radia oraz w Krakowskiej Orkiestrze Kameralnej. W latach 1968-73 był akompaniatorem Ewy Demarczyk. Karierę solową rozpoczął w 1972 r. na festiwalu w Opolu. Od tej pory odnosił sukcesy na wielu festiwalach. Jego najsłynniejsze piosenki to: utwór do filmu rysunkowego o Pszczółce Mai, „Chałupy welcome to”, „Zacznij od Bacha”. To tylko kilka przykładów jego przebojów. Jest jurorem „Tańca z gwiazdami”. Prowadził też inne programy TVN: „Drogę do Gwiazd”, „Twoją Drogę do Gwiazd” oraz koncert pod tytułem „Zakochajmy się jeszcze raz”. Kalina Beluch

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew Wodecki

Dyskografia
1994 Największe przeboje 1995 Zbigniew Wodecki’95 1997 Z tobą chcę oglądać świat 1999 Zacznij od Bacha 2001 Zbigniew Wodecki 2002 Obok siebie